vianocna kniha

Kristínka má dnes pre nás pripravenú vianočnú inšpiráciu.

Fotonávod na výrobu krásnej Vianočnej knihy, s ukážkou ako využiť  materiál na tvorenie.

   Od Ľubky a Andreja z MateriáluPreTvorilky som obdržala balíček s tovarom, ktorý som mala premeniť na nejaký krásny výrobok s vianočnou atmosférou.

 

Balík obsahoval (po kliknutí na každú vec, vás presmeruje, ako vyzerajú jednotlivé veci):

bez názvu 01

 

bez názvu 01

bez názvu 01

bez názvu 01

   Z výrobkov som chcela vyťažiť maximum, tak som sa rozhodla, že z nich vytvorím Vianočnú knihu. Predná a zadná strana knihy je z kartónov veľkosti A5, na ktoré som prišila kvalitný biely papier, so štruktúrou. Vnútorné stránky sú tiež z tohto štrukturovaného papiera. Sú prelomené na polovicu a zošité z horných, alebo z bočných strán. Obal knihy a stránky sú spojené kovovými otvárateľnými krúžkami.  Pri výrobe knihy som využila aj vlastný materiál a to drobnosti ako washi pásky, drevené hviezdičky a srdiečka, strieborné vločky, mašličky, svorky, bakers twine/viacfarebné motúziky, razítka, filcovú ozdobu, perlové ozdoby atď.

Prvá stránka z vnútornej strany obsahuje vrecko na visačky, vianočné menovky a iné drobnosti. Je tam aj menovka, kde si môžete napísať napríklad vianočné želanie. Na ďalšej strane je priestor na fotografiu v rozmere 9×13 cm, pod ňou je tajný priestor, kde som vložila menšie vrecúško, do ktorého môžete dať ešte nejaké malé fotky a k tomu môžete napísať text na vlajočky. Do skrytého vrecka som vložila väčšiu visačku s riadkami, kde môžete napísať zoznam blízkych, ktorým chcete poslať pozdravy (nachádza sa tam aj malá visačka Season’s greetings). Na tretej strane je priestor na fotografiu v rozmere 9×13 cm, pod ňou je skrytý priestor na ďalšiu fotografiu alebo lístok. Ako štvrtú stránku som dala jemne ozdobenú  bielu štvorcovú obálku. Piata stránka obsahuje visačku s názvom Christmas wishes, takže som jej venovala priestor na zoznam Vašich vianočných želaní. Vnútorné vrecko medzi piatou a šiestou stránkou obsahuje pár kusov zošitých vintage papierov, aj s menovkou navrchu, kde si môžete písať najobľúbenejšie vianočné recepty. Na šiestej, siedmej , (skrytej) ôsmej  a deviatej strane je priestor na fotografie menších rozmerov a textu k nim. Na desiatej strane je vrecko na pohľadnice a vianočné odkazy, ktoré ste dostali od blízkych.

S vianočnými výrobkami sa mi pracovalo skvele. Papiere a ozdoby spolu krásne ladili, takže to šlo samé. Razítkovaciu podušku som využila pri pečiatkovaní a pri patinovaní niektorých papierových výrezov. Scrapbookové papiere som vyrezávala na bokoch alebo na rohoch pre krajší efekt.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

12

13

14

15

16

17

 

Verím, že som Vás inšpirovala do vianočného tvorenia a prajem Vám veľa tvorivých nápadov.

Kristínka

 

Comments
One Response to “vianocna kniha”
  1. Daniela píše:

    Nádherná práca, tlieskam!

Napíš nám komentár


šesť × 7 =