Trochu ine vyuzitie razitka

Asi každá tvorilka (a tvorilko 🙂 ) má doma nejaké to razítko. Ich využitie je rozmanité, všetky to dobre poznáme.  Ja Vám dnes prinášam malú inšpiráciu ako využiť razítko, bez potreby farby či papiera. Dnes si spolu vyrobíme nejaké tie ozdoby, ktoré potom môžeme využiť či už na pohľadniciach alebo inej papierovej tvorbe.

Potrebujeme:

– razítko

– nožík

– hmotu na modelovanie

1

Prvým krokom je hmota. Je ich určite dosť, ja som sa dostala k modelovacej hmote tvrdnúcej na vzduchu, miernym nedopatrením k tehlovej farbe a nie bielej, ako som zamýšľala. Trochu hmoty zoberieme a rozvaľkáme na rovnomernú hrúbku, skoro ako nedávno keď sa piekli koláče a pripravovalo sa cesto 🙂

2

3

   Len čo máme hmotu pripravenú, stačí zobrať razítko a porobiť si odtlačky.

4

Kým je hmota dostatočne mäkká a vhodná na spracovanie zoberieme nožík a obrežeme vyrazené objekty dookola.

5

Len čo máme objekty, v mojom prípade srdiečka vyrezané, môžeme trošku kraje uhladiť, nech nie sú od nožíka rozstrapkané a škaredé.

6

Ak máte hmotu tvrdnúcu na vzduchu ako ja, ostáva už len počkať, než hmota stvrdne a je dosť pevná na používanie a nepokazí sa manipuláciou.

7

A nakoniec, keď už je naša nová ozdoba hotová, ju stačí použiť na nejaký projekt. Ja som pár srdiečok využila pri výrobe pohľadnice, tu je drobná inšpirácia.

8

9

10

11

Všetkým prajem krásne dni a príjemné tvorenie.

podpis Ivka

Comments
2 komentáre to “Trochu ine vyuzitie razitka”
  1. MakaArt píše:

    Ivka, nádhera. Dnes som si kúpila rýchlosnúcu hmotu ❤ 😉

  2. LuluBee píše:

    Krasne vytvory aj napad!!!

Napíš nám komentár


× 3 = šesť