Testovanie embossing kapsicky Cipkovany ramik od Katky Jasenovcovej

Ako jednému z výhercov challenge z minulého mesiaca mi bolo umožnené prispieť svojím článkom do blogu. Taktiež mi vznikla milá povinnosť otestovať darček, ktorý som dostala od Ľubky k výročiu vzniku obchodíka materialpretvorilky.sk, vytvoriť z neho nejaké dielko a prezentovať ho. Spojila som to všetko dokopy a vytvorila malú reportáž aj s návodom.

A tu je už spomínaný darček, z ktorého mám obrovskú radosť. Embossingová kapsa, úplne ideálna (nielen) na tvorbu pohľadníc.

1

Keďže aktuálnou témou tohto mesiaca je Veľká noc, vyrobila som pohľadnicu s touto tématikou. Okrem už spomínanej embossingovej kapsičky som použila papiere, drobnosti na ozdobenie, sisalové vlákno a samozrejme, aby som embossingovú kapsičku mohla použiť, úžasný a nenahraditeľný stroj Xpress(klikni, ak sa chceš o ňom dozvedieť viacej).

SONY DSC

Papier primeranej veľkosti som vsunula do kapsičky, ktorú som vložila medzi prítlačné dosky do Xpress-u. Nastavila som si na stroji primeranú výšku a dosky „prevalcoval“ cez tento stroj.

3

A tu je výsledok, krásny embossovaný papier. Ide o tzv. suchý embossing, keď sa vzor vtlačí do papiera.

SONY DSC

Stred papiera som vyrezala tak, aby mi zostal len embossovaný rám. Z druhej strany som naň nalepila penovú pásku pre dosiahnutie 3D efektu.

SONY DSC

Z tmavohnedého sisalu som vyrobila „hada“, ktorého som zrolovala do tvaru hniezda a zafixovala zo spodku tavnou pištoľou. Do hniezda som zatiaľ nič nenalepila, aby sa dalo poriadne pri lepení pritlačiť na pohľadnicu.

6

Nakoniec som do už upevneného hniezda prilepila vajíčka a pierka, dozdobila pohľadnicu kvetinkami, stuhou, svorkou a ďalšími drobnosťami. A tu je konečný výsledok.

SONY DSC

Prajem príjemné tvorenie a veselú Veľkú noc 🙂

Katka

testovala pre Vás Katka Jasenovcova

Poznámka scrappera k článku. Blog Katky Jasenovcovej objavíte tu: handmade-katush.blogspot.sk

Comments
5 komentárov to “Testovanie embossing kapsicky Cipkovany ramik od Katky Jasenovcovej”
  1. LuluBee píše:

    Krásne hniezdočko!!! 🙂

  2. Ďakujem za milé komentáre, bolo mi potešením testovať kapsičku 🙂

  3. Nada H píše:

    ten ramik je nadherny a vysledna pohladnica krasna 🙂

  4. Zuzana píše:

    Katka fantastická pohľadnica!

Napíš nám komentár


+ päť = 12