Okruhly a svadobny Exploding box

Exploding box väčšina z nás asi dobre pozná, či už z vlastnej tvorby alebo z blúdenia po scrapbookových inšpiráciách, ktorých koniec koncov nikdy nie je dosť. S blížiacimi sa svadbami som si pre Vás pripravila drobnú inšpiráciu, ako si ozdobiť takúto škatuľku niečím, čo sa v nej bude vynímať. Tortou. Tá nesmie chýbať na žiadnej svadbe a tak prečo by chýbala v takejto škatuľke?

Potrebovať toho nebudeme veľa. Konkrétnejšie:

– výkres

– kružidlo

– vzorovaný papier (stačia aj pásy papierov, ktoré ostali pri tvorbe)

– ozdoby

– lepidlo tekuté /tavná pištoľ

Prvým krokom je spraviť si dve kolieska na obyčajný biely výkres.  Nebudem Vám hovoriť priemery, záleží od toho akú veľkú máte škatuľku a koľko chcete aby torta zaberala. Moja krabička má rozmery 10×10 cm a od oka som si vzala do kružidla na kruh, ktorý bude v strede dolnej časti. Druhé koliečko treba o čosi zmenšiť, odporúčam aspoň o 5 mm, aby ste mali kde umiestniť ozdoby.

1

Také isté si treba vystrihnúť aj kolieska zo vzorovaného papiera, z tohto papiera následne treba vystrihnúť aj pásy. Ich dĺžka záleží od veľkosti kolieska, pás musí byť dlhý o čosi viac ako je obvod kruhu. Výška je tiež na vás, dlhší pás by mal väčšiu výšku.

2

3

Pás sa stočí do kruhu, zalepí na konci aby držal. Veľkosť treba prispôsobiť vystrihnutým kolieskam. Následne na koliesko nanesieme pevné lepidlo, po obvode a priložíme tento stočený pás tvoriaci trup torty k lepidlu.

4

5

  Len čo tak urobíme s oboma pásmi, dostávame základné časti torty.

6

 Vzorované papiere nalepíme z druhej strany, prípadne ja som pre pevnejší vrch nalepila tieto farebné ešte na výkres až potom ich pripevňovala k trupu torty.

7

Predposledným krokom k samotnej torte je zlepiť tieto dve časti k sebe. Na spodnú časť som si pre ozvláštnenie ešte nalepila bielu stužku.

8

9

Posledným krokom je ozdobovanie. Ja som si svoju tortu nalepila na vyrezaný ozdobený kruh a ako posilu na zdobenie vytiahla rôzne kvietky a obľúbené kamienky.

10

Väčšie kvietky som zámerne uložila na časť kde sa spájal papier, aby som zakryla tento pásik, ktorý tam prirodzene vniká. Okrem samotných kvietkov a kamienkov si môžete ozdobiť svoju tortu rôznymi bordurovými výrezmi, perličkami či čímkoľvek Vás napadne.

Tu je pár fotiek tej mojej romantickej tortičky.

11

12

13

Prajem príjemné „pečenie“, tento druh určite zvládnete aj tie, ktoré ste rovnako nešikovné v kuchyni ako ja 🙂

podpis Ivka

Comments
3 komentáre to “Okruhly a svadobny Exploding box”
  1. Yka píše:

    Ďakujem veľmi pekne 🙂 ♥

  2. MakaArt píše:

    Prekrásny boxík s tortičkou! Nádhera! ❤

  3. Zuzana píše:

    pekná tortička 🙂

Napíš nám komentár


× 6 = osemnásť