Novorocne zelania 2015

Všetko dobré vám želáme v novom roku. Nech vám to v roku 2015 tvorí oveľa lepšie, ako v predchádzajúcom roku. Nájdite si každý deň dôvod na úsmev a taktiež na tvorenie. Ľubka hneď prvý deň v roku poňala tvorivo a prináša vám o tom dnešný článok.

****

Možno si hovoríte, že je zbytočné si dávať novoročné predsavzatia, ale ja som ich dala tento rok, tak ako každý rok. No teraz som si povedala, že ich naozaj aj splním … a všetky do jedného! Aká by som bola kreativka, keby to nemalo niečo spoločné s papierom. Veď keď je to na papieri a je to na očiach, ľahšie sa to plní. A tak som si urobila rozkladaciu knižku, leporelo. Zapísala som si tam všetko čo ma dnes napadlo 1. januára. Pridala som si tam aj miesto na odškrtnutie, či som danú vec splnila. Určite pribudnú ďalšie „úlohy“ a fotky z plnenia. Nazvala som ju „Rok 2015   plný zážitkov“ , pretože chcem aby taký bol. Niečo mi nahovára, že tento rok bude úžasný a ja sa teším, čo nové tento rok prinesie. A ako také niečo vyzerá v mojom podaní?

01

Ako vznikal „Rok 2015 plný zážitkov“ ? Najprv som si vo photospope urobila predstavzatia a ozdôbky. Najradšej si vyrábam ozdôbky na tvorenie sama. Či už skladané rôzne kvetiny, mašličky, ale najradšej si robím kartičky a rôzne výrezy. Najprv si ich urobím vo photoshope, potom ich vytlačím a vyrežem.

Ako prvú som si urobila ozdobu na vrchný obal. Podmienka : musí  byť snový.

02 a

Vrch treba ešte niečím ozdobiť. Vyhrala to hviezda, ktorej som dala dvojfarebný nádych. K nej som si urobila ešte menšiu hviezdu.

04 a

Vrch navrhnutý. Mohla som začať so samotnými želaniami, ktoré chcem splniť. Minulý rok som prepadla po dlhej dobe opäť bicyklovaniu a behaniu. Teda aj iným veciam, ale tieto aktivity mi najviac ovplyvnili  rok 2014. Pri jednej z potuliek vo svojom okolí som si cvakla pohľad z bicykla kúsok od Hričovskej priehrady. Okolie je veľmi čarovné, v okolí nájdete veľa cestičiek, krásne zákutia. Pri riekach v teplom období objavíte nádherné vtáky, prosto úžasné miesta na spoznávanie a bicyklovanie. A to ma inšpirovalo, že na bicykli chcem prejsť čo najviac nových miest. Fotka mi poslúžila ako základ, na vrch som si dala len riadky, kde si budem zapisovať nové miesta, ktoré som navštívila na bicykli. Určite na jednotlivých stránkach leporela pribudnú aj fotky z týchto miest.

01 a

Ešte by to chcelo ďalšie želania. Avšak tých bude určite viacej.  Prvé ciele som si dala Navštíviť novú krajinu, Vidieť more, Trénovať na polmaratón, Ísť na Lomničák, Vidieť 3 nové divadelné predstavenia a 6 nových filmov v kine, Vyskúšať 16 nových jedál, Prečítať 5 nových kníh / omylom som si tam dala 6 okienok, čo však nevadí, jedno okienko je do zálohy 🙂

03 a

Najradšej mám, keď mi hotové kartičky a ozdôbky vylezú z tlačiarne. Vytlačené vyzerajú takto:

02

A vyrezané, respektíve vystrihnuté takto:

03

Hviezda, hoc je krásna, zároveň však príliš veľká. Trebalo ju trochu upraviť.  Hviezdu som si naryhovala, vždy z cípu hviezdy do protiľahlého bodu. Stredné čiary sa museli spojiť presne v jednom bode. Ohyby sa striedali, jeden šiel dnu a druhý von. Tak aby po zložení hviezdy, stred smeroval smerom nahor. Ja som potom urobila ešte v jednom cípe hviezdy dierku, cez ktorú som prevliekla dvojfarebným motúzik.

04

Po vytvorení želaní a ozdôbok, nasledovala výroba hlavnej časti a to leporela. Pôvodne som chcela len malé. Ale väčšie je vždy,  predsa lepšie, zmestí sa tam viacej želaní a predsavzatí 🙂 . Na tvorenie som použila vianočné papiere, formát A4, od Docrafts Victorian Christmas, ktoré majú nádherné dizajny. Naryhovala som si od spodu 2 cm na prehyb, kde budem pripevňovať ďalšie papiere. Potom čo som si urobila ohyb, tak som k začiatku ohybu priložila koniec papiera, ktorý nieje oryhovaný. Vďaka čomu sa zvyšok papiera prehne na polovicu. Vďaka tomuto som nemusela merať aj stred zostatkového papiera.

05 b

Na prehyb som si dala samolepiacu pásku a tam kde nieje páska som dala kvapku tekutého lepidla, aby leporelo vydržalo čo najdlhšie.

06

Prehyb som nechala aj na poslednej stránke, aby som neskôr mohla dolepovať ďalšie strany.

07

A ešte ozdobiť vnútro kartičkami / predsavzatiami. Tie som prilepila 3D, penovými lepíkmi.

08

09

Už len previazať dvojfarebným motúzikom. Hotovo. Tak čo, dáte si aj vy predsavzatia, ktoré si naozaj splníte? 🙂

01 b

Všetko dobré v novom roku roku želá celý Scrapper Design team.

Ďakujem za prečítanie.

Ľubka

Comments
2 komentáre to “Novorocne zelania 2015”
  1. Janka píše:

    To je krásne! Skvelé vízie na rok 2015, Ľubka!

  2. Jarka píše:

    super nápad a krásne prevedenie 😉

Napíš nám komentár


3 × = dvadsať sedem