Navod na vintage velkonocnu pohladnicu

Ahojte!

Dnes som si pre Vás pripravila malý fotonávod na výrobu veľkonočnej pohľadnice. Toto je moja prvá veľkonočná pohľadnica v živote, pretože projekty k tomuto sviatku som ešte nevyrábala. Dôvody boli rôzne, ale vďaka inšpiráciám na internete, ktoré ma nakopli, som si povedala, že to vyskúšam a urobím jemnú jarno-veľkonočnú kartu.

Spomenuté inšpiratívne projekty obsahovali jeden prvok, ktorý ma zaujal a chcela som ho vyskúšať, a to ozdôbky poukladané v tvare kruhu. Tento kruh scraperky väčšinou robia s papierovými výsekmi listov, konárikov a rámikov, so živými halúzkami alebo okrasným senom, so stužkami a šnúrkami, minimalistický s pečiatkami a podobne. Určite ste sa s nimi stretli, sú rôznorodé a krásne. 😉 A na projekt s jarným nádychom je to presne to pravé, pretože s kruhovým detailom môžete urobiť senové hniezdočko a doň dať vajíčka alebo s konárikmi urobiť venček a naň pripevniť kvietky. Ja som urobila hniezdo z papierových výrezov pierok, do ktorého som povkladala rôzne drobné ozdôbky a nápis.

Materiál:

 • 2 rôzne štrukturované (alebo scrapbookové) papiere vyššej gramáže

 • Výseky pierok a motýľov

 • Papierovú rozetku

 • Vintage nálepka vtáčika

 • Buttonka s milým jarným motívom

 • Perličky

 • Bakers twine šnúrka

 • Drobné ozdôbky ako lepenkové minivýrezy, kovové komponenty, kvietky, gombíky, svorky a flitre

 • Kúsky washi pások, organzy, gázy, sena na aranžmány a čipky

Pomôcky:

 • Vyrezávačku / vyrezávacie šablóny na Xpress alebo Big Shot (pierka, motýle)

 • Ozdobné nožnice

 • 3D lepiace štvorčeky

 • Lepidlo, pravítko, klasické nožnice

Postup:

 1. Z jedného papiera vyššej gramáže si vyrežeme kartu vo formáte 14x15cm a z druhého si ozdobnými nožnicami vystrihneme o niečo väčšiu kartu, cca 15x16cm. Pripravíme si ozdôbky, s ktorými chceme pracovať.

Postup1

 1. Pracovať budeme s kartou menšieho formátu, ktorú budeme ozdobovať a vrstviť. Urobíme si z papiera vlajočky a prišijeme ich k dolnej časti karty – bude to detail v pozadí. Na projekt si pripravíme aj trochu okrasného sena (na ktoré v kroku 4 nalepíme ozdobenú rozetku).

Postup2

 1. Mimo karty, na pracovnej ploche si na rozetku poukladáme pierka do kruhu tak, ako by sme ich chceli mať naaranžované. Potom niektoré z nich prilepíme k rozetke klasickým lepidlom a zvyšné 3D lepkami, aby šli do popredia. Vezmeme bakers twine šnúrku a voľne ju prepletieme najmä okolo 3D pierok do kruhu. Potom si kúsky čipky, gázy a organzy prilepíme, kde sa nám hodí (na pierka, pod pierka, medzi pierka), aby tvorili milé nenápadné detaily.

Postup3

 1. Jemne ozdobenú rozetku položíme na okrasné seno, ktoré sme si pripravili v 2. kroku, a našuchoríme ho tak, aby jemne vytŕčalo spoza rozetky. Potom ju prilepíme ku karte 3D lepkami.

Postup4

 1. Na „hniezdo“ ďalej pripevňujeme ozdobné svorky, kovové komponenty, drevené výrezy, buttonku, perličky, kvietky, gombíky, papierové výrezy motýľov a flitre.

Postup5

 1. Urobíme si útržky z washi pások a nalepíme ich, kde sa nám hodí. Ešte si urobíme milé detaily s perličkami – ja som využila tekuté perly na drobné nenápadné dozdobenie. Ďalej si vytvoríme nápis (štítkovačom, pečiatkami, samolepiacou abecedou), ktorý nalepíme 3D lepkami do stredu „hniezda“ a nájdeme si aj nejakú tematickú nálepku a prilepíme na vhodné miesto.

Postup6

 1. Prvá karta je hotová a môžeme si dotvoriť zvyšok pohľadnice. Medzi túto ozdobenú kartu a druhú kartu vyššej gramáže, ktorú sme si vystrihli ozdobnými nožnicami v 1. kroku, vložíme kúsky gázy a okrasného sena. Vzápätí karty zlepíme dokopy tak, aby gáza a seno jemne vytŕčali. A pohľadnicu máme hotovú. 😉

Postup7

Tu sú detailné fotografie pohľadnice:

velkonocna1x velkonocna2x velkonocna4x velkonocna8x velkonocna6x velkonocna5x

Príjemné tvorenie veľkonočných projektov a dekorácií praje Kristína 😉

podpis Kristínka

Comments
One Response to “Navod na vintage velkonocnu pohladnicu”
 1. Nilla crafts píše:

  kristínka krásne ! fakt veľmi vydarená pohľadnica ♥

Napíš nám komentár


× sedem = 14