Inspiracia + fotopostup – detsky album

Keďže albumy patria medzi projekty, ktoré vyrábam najviac a zároveň najradšej, pripravila som si pre vás fotopostup na výrobu prednej stránky detského albumu a inšpirácie na jej ozdobenie. Moje práce vystihuje skôr jednoduchší,  čistý štýl.

Na začiatok si pripravíme veci na výrobu albumu: kartóny vyššej gramáže, ktoré sme si vopred odrezali na požadovanú veľkosť (ja mám 31 x 31 cm) , pravítko, rôzne druhy lepiaceho materiálu ( ja ich mám vždy viac, keďže veľmi rada lepím).

Potom si pripravím potreby na zdobenie albumu, ja som si vybrala vintage papier s dreveným motívom a kvetinkami, k nemu som si povystrihovala rôzne nápisy z papierov archivačnej hodnoty, kvetinky, lístočky, stuhu, lepenkové výrezy a rámček na meno.

1

2

Najprv som si pripravila základ a stuhu pripevnila presne do stredu kartónov z oboch strán. Z vonkajšej aj vnútornej strany kartónov som nalepila pripravene papiere a pripravila si všetky komponenty na lepenie.

3

Menší papier, ktorý použijem do stredu vrchného papiera, som oblepila 3D penovými vankúšikmi pre krajší výsledný efekt, a taktiež som penovými guličkami  oblepila aj na ostatné komponenty okolo, aby boli všetky v jednej výške.

4

Vymerala som si dierky a predierkovala kartóny.

5

Potom som si na papier archivačnej hodnoty vytlačila meno , ktoré pôjde do rámčeka a vystihla ho podľa obrysov.

6

Na koniec som si zobrala všetky komponenty a všetko postupne dekorovala, prikladala tak, aby sa mi to páčilo, čo najviac. Keď už máme pripravené všetko tak, ako chceme, môžeme si prilepiť všetky zvyšné komponenty a papieriky.

7

A predná strana albumu je na svete.

Vnútro albumov záleží len na vás, ja rada používam pečiatky, papiere, rôzne výseky, lepenkové výrezy, nápisy.

8

9

10a

Dúfam, že sa vám môj postup páčil a inšpiruje vás pri výrobe tých vašich.

podpis Evka

Comments
One Response to “Inspiracia + fotopostup – detsky album”
  1. Alena Hudacova píše:

    Evka, milá stránka a parádny návod. Vďaka za podelenie sa. 🙂 Alena

Napíš nám komentár


tri + = 7