„exploding box“ od Evky

Dnes skvelý návod od Evky o tom, ako vyrobiť tzv EXPLODING BOX! 

Keďže je práve svadobná sezóna v plnom prúde a o ničom inom ani nemyslím iba o svadobných oznámeniach a knihách hostí, preto aj môj dnešný návod bude svadobný.

Vecné dary na svadbu už vyšli z módy, dnes je „in“ dávať peniažky, a aby aj taký dar mal v sebe určité čaro, môžeme ho zabaliť napríklad do ozdobenej škatuľky alebo „exploding box“-u.

 

Na výrobu budeme potrebovať:

exploding box – polotovar

rôzne scrapbookové papiere

lepidlo

okrajový dierkovač

nožík

podložku

stuhu, čipku, kvetinky, washi pásky, výseky z lepenky

3D štvorčeky

tuš

glossy a crackle accents

Nezlepený box s rozmermi 10x10x10cm:

 

Ako prvé si ozdobíme vrchnák boxu. Pri výrobe som použila papiere od výrobcu I lowe scrap:

Vyrežeme si papiere podľa potrebných rozmerov, v tomto prípade to je jeden štvorec veľkosti 10,3×10,3cm a 4 pásiky 10,3×2,9cm. Nalepíme na lepenku jednotlivé výrezy papiera, podľa predrezaných čiar na lepenke ohneme jednotlivé časti a zlepíme tak, aby sme dostali vrchnák boxu:

Hlavnú časť boxu si ozdobíme najskôr zvonku. Vyrežeme si opäť papiere veľkosti 9,9×9,9cm – 5 kusov a následne nimi oblepíme lepenku:

Na vnútornú časť skatuľky som si vybrala papier v podobnej farbe. Vyrezala štvorce veľkosti 9,9×9,9cm a nalepila na vnútornú časť škatuľky, ktorú som následne zohla podľa predrezaných čiar na  lepenke:

Teraz si ozdobíme vnútro boxu. Najskôr si vyrežeme z bieleho papiera (200g/m2) 4 pásiky 6,5×9,5cm, ktorých okraje ozdobíme okrajovým dierkovačom. Okraje papierov ošpiníme tušom a nalepíme na vnútorné strany boxu tak, aby nám papiere vytvorili akúsi kapsičku, do ktorej budeme potom vkladať bankovky:

Každú kapsičku si ešte ozdobíme papierom inej farby, ktorý na kapsičku nalepíme lepidlom alebo 3D štvorčekami:

Nachystáme si lepenkové výseky, ktorými ozdobíme vnútro boxu. Ja som výseky ozdobila médiami – Glossy a Crackle Accents, ktoré na lepenke vytvoria vrstvu, ktora je lesklá alebo popraskaná. Výseky musia potom schnúť okolo hodiny –  alebo ak sme nedočkavé (čo je aj môj prípad),  môžeme si pomôcť fénom na vlasy:

Vytlačíme si text, ktorý chceme použiť na ozdobenie boxu. Vystrihneme jednotlivé frázy a okraje nafarbíme tušom pre starý vzhľad:

Dno a jednotlivé strany boxu ozdobíme textom, lepenkovými výsekmi, kvetinkami a inými ozdôbkami, ktoré nám „cvrnknú do nosu“ lepidlo alebo 3D štvorčekmi podľa vlastného uváženia:

Na koncové ozdobenie boxu som použila stuhu šírky 4cm, kovové srdiečko a špagát:

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem a teším sa na komentáriky 🙂

Comments
6 komentárov to “„exploding box“ od Evky”
 1. ALZBETA píše:

  NÁDHERA, UŽASNÁ INŠPIRÁCIA NA DARČEKOVÉ ZABALENIE PERMANENTKY. ĎAKUJEEEM 🙂

 2. Momo píše:

  Tlieskam, tlieskaaaam nádherná inšpirácia 🙂 🙂 🙂

 3. Leci píše:

  Krásny darček. Úžasná inšpirácia a práve sa mi hodí na narodeninový darček. Ďakujem.

 4. eva píše:

  dakujem dievcata, velmi sa tesim z takych milych komentarikov 🙂

 5. lilibell76 píše:

  Dva palce hore;)
  Boxik je nadherny!

 6. Janya píše:

  Krásny je, prekrásny! Veľmi mám rada exploding boxy, aj ich rada vyrábam, ja ich volám, že „shocking box“ 🙂 Skvelý návod! A veľmi ma vzalo aj farebné stvárnenie. Palec hore!

Napíš nám komentár


− jeden = 1