o embossingu

Ak so scrapbookingom ešte len začínate, určite natrafíte na mnoho vecí, ktorým nebudete na začiatku rozumieť. Aj mňa takmer odradili rôzne názvy a techniky, ale našťastie som to akosi prežila a scrapbookingu som prepadla ešte viac 😀

V dnešnom príspevku si povieme niečo o embossingu. Slovo „emboss“ v angličtine znamená vyraziť, vytlačiť, embossing je teda spôsob zdobenia, ktorý je vypuklý. Existuje takzvaný „dry embossing„, čiže suchý, pri ktorom ide o vytlačenie obrázka do zadnej strany papiera pomocou embossingového pera a šablóny, pričom na prednej strane vznikne obrázok.

Ja som si pre vás pripravila ukážky druhého spôsobu embossingu, tzv mokrý. Na ten budeme potrebovať tieto pomôcky: pečiatky, pečiatkovaciu číru podušku na embossing, embossingovú pištoľ a embossingový prášok:

 

Zdobila som visačku, ktorá je súčasťou stránky do albumu 🙂

1. pečiatku potrieme embossingovou poduškou

 

2. pečiatkujeme

 

3. na napečiatkované miesto nasypeme embossingový prášok. Ja som zvolila priehľadný, ale extistujú rôzne farebné prášky. Pod papier, na ktorý pečiatkujeme, si dáme iný papier, ktorý zachytí prebytočný prášok

 

4. prebytočný prášok zosypeme dolu…

 

5. … a nasypeme späť do nádobky (na rozdielne farby použijeme vždy iný papier, aby sa farby nepomiešali)

 

6. zahrejeme embossingovou pištoľou, prípadne nad sporákom alebo hriankovačom 😉

 

7. hotovo 🙂

 

Neskôr som rovnakou technikou vytvorila ešte srdiečka bielym embossingovým práškom a stránka je hotová 🙂

Dúfam, že ak ešte len začínate, článok aspoň trochu pomohol 😉 Odporúčam ešte pred samotným nanesením embossingovej podušky na papier očistiť povrch od nečistôt, aby sa farba prichytila čo najlepšie. Použite na to napríklad handričku, či papierovú vreckovku. Pečiatku vždy očistite od embossingovej podušky.

Veselé tvorenie 🙂

Napíš nám komentár


− tri = 1