Chalkboard technika

Pred pár dňami skončil ďalší školský rok a deťom začali letné prázdniny, za tých päť dní sú hádam i tie nie najlepšie známky zabudnuté. Hrdé mamičky scrapbookarky nepochybne majú nové fotky do albumu a možno niektoré ešte len v septembri tento významný moment čaká.

Pripravila som si pre vás návod na techniku chalkboard, teda ako si spraviť projekt či ozdobu, pôsobiacu ako čierna tabuľa, vlastne taká zle zotretá tabuľa, na ktorej sú stopy od kriedy. Hodí sa na výrobu pohľadníc, na stránku rodinného albumu, ale môže pôsobivo vyznieť i v projekte life. Je to záležitosť chvíľky a ani toho nebudete veľa potrebovať.

Pomôcky:

–          Čierny papier/alebo tmavší zelený ako bývajú tabule v škole

–          Biela krieda

–          Nejaká vreckovka

–          Biele pero/fixka

1

Vystrihneme si z čierneho papiera obrys, ktorý bude predstavovať našu tabuľu. Môže to byť čokoľvek, aj som si zvolila jednoduchý obdĺžnik, keďže moja plocha naozaj mala predstavovať tabuľu. Zoberieme kriedu a plochou kriedy prechádzame po čiernom papieri, nech nám zostane „špinavá“ časť.

2

3

Zoberieme servítok a pozotierame kriedu tam, kde jej je priveľa alebo tam, kde sa nám nehodí. Mierne rozmažeme kriedu ako takú, nech sa zaistí špinavý povrch zle umytých tabúľ v škole.

4

5

Hrubý podklad je hotový, teraz prichádza na rad kreslenie, embosovanie či razítkovanie.  Moja tabuľka má tvoriť ozdobu na jednu fotku zo školy, preto som zvolila kreslenie niečo, čo na tej skutočnej bolo. Ako základ som si spravila bielou fixkou a perom rámik a následne prekreslila obrázok z fotky na moju tabuľku. Pomedzi to som servítkou ešte mierne rozmazala stred, nech je obrázok viditeľnejší.

6

7

Okrem kreslenia, môžete zvoliť aj formu embosovania, kedy využijete biely prášok, ale tiež vám stačí aj obyčajné razítko, na ktoré ošúchate kriedu.

8

Len čo máte razítko dostatočne od kriedy, otlačíte ho na papier a efekt z kriedy je ľahko hotový.

9

Ja som nakoniec využila túto metódu aj na pohľadnici pre pána.

10

11

Na internete nájdete veľa inšpirácií, ako túto metódu využiť a ja sa s Vami podelím o pár zaujímavých kúskoch, na ktoré som pri obzeraní pinterestu narazila.

12

Zdroj: lisaslifelines.blogspot.sk

13

Zdroj: heartmyhobby.com

14

Zdroj: papierowaobsesja.blogspot.sk

16

Zdroj: etsy.com/listing/176388652/you-make-me-happy-valentine-card?ref=listing-shop-header-2

17

Zdroj: mademarion.vagg.org

Ak hľadáte veci na tvorenie na techniku chalkboard objavíte ich napríklad tu : KLIKNI  tu hľa

Prajem príjemné tvorenie 🙂

podpis Ivka

Napíš nám komentár


6 − šesť =