Zima…astronomicky začína zimným slnovratom a končí jarnou rovnodennosťou. Zima je spojená so snehom, ľadom a pocitom zimy, ktorá sa vie dostať až do kosti

Zima vie robiť krásne obrázky na oknách, zmrznutá voda na rastlinách je tak očarujúca, že sa človek nevie na to vynadívať. Visiace cencúle, zmrznutá vodná plocha, padajúce vločky…. čokoľvek z tohto je možné využiť v decembrovej ATC výmene.

Témou decembrovej ATC výmeny je: Ľadová krása (Icy beauty).

Verím, že si pri všetkých vianočných povinnostiach nájdete čas aj samé na seba a zapojíte sa aj do decembrovej výmeny. Budem veľmi rada!

Náš mood-board a ukážky DT Vám budú nápomocné pri zostavení vlastnej interpretácie.

Ukážky vytvorených projektov od členiek Design Teamu scrapper.sk:

Zuzka Cedulová, teda odo mňa

Katka Jasenovcová

Som veľmi potešená, že hosťovanie tentokrát na našom blogu prijala Matilde. Matilde je naša suseda z Poľska. Jej tvorba je veľmi krásna, má svoj štýl a preto som veľmi rada, že vám ju môžem predstaviť:

Matilde nám o sebe napísala:

Hello!

I’m known as Matilde in our virtual world. I live in the middle of Poland and crafting is my favourite hobby next to reading books, gardening, and walking in the mountains – especially in the summer and autumn. You can visit me at my website 

http://craftowanie.blogspot.com.

I started my great adventure with scrapbooking 7 years ago. I am still creating  layouts, ATCs, art journal pages, some mixed media projects and sometimes also cards for this time. I love making stuff with papers, paints, inks and all of the lovely embellishments. I really like to experiment with texture, colors and techniques. Scrapbooking is for me really nice way of relaxing. 

Thank you for the opportunity to be here with you and have the chance to share one of my ATC 🙂

Ak ste sa teda rozhodli, že sa do tejto výmeny zapojíte, napíšte prosím komentár k tomuto článku. Je nutné uviesť aj počet výmien (1x, 2x, 3x) – to záleží od Vášho záujmu a od toho, koľko kartičiek v tejto sérii zhotovíte. Nepíšte do celkového počtu aj kartičku, ktorú si chcete nechať pre seba. Čiže ak chcete vytvoriť 2 kartičky a z toho počtu si jednu chcete ponechať, tak napíšte prosím ”mením 1x”. Na základe Vašich komentárov budú vytvorené výmenné páry. Tie sa navzájom oslovia e-mailom, príp. cez FB konto a vymenia si adresy kvôli následnému zaslaniu ATC. ATC výmena je dobrovoľná záležitosť, no ak ste sa rozhodli zúčastniť, vzájomne sa prosím rešpektujte, informujte sa o zaslaní a pristupujte k výmene seriózne. Mailovú adresu napíšte priamo do komentára. Do výmeny sa prihlasujte teda komentárom do 15.12.2017. Fotografie Vašich ATC zasielajte na e-mailovú adresu info@scrapper.sk najneskôr do 31.12.2017, k samostatnému článku budú Vaše

 

Z vianočnej výmennej akcie „Urobme si navzájom radosť“ sa už stala tradícia. Dnes začíname už jej 4. ročník. Poďme si zopakovať, o čo ide..

Minulé meniace “Urobme si navzájom radosť” nájdete TU(klikni) a TU, a aké darčeky ste si navzájom vymenili nájdete TU a TU.

Ja osobne veľmi rada rozdávam ručne robené darčeky. Často stiahnem budúcemu obdarovanému fotky, ktoré uverejnil na facebooku a urobím im fotoalbumy, rámiky, knižky s príbehom s ich fotkami… Ten kto ma rád sladké dostane zas ručne robené pralinky, bábovku, či ručne viazanú knihu receptov, ktoré som sama vytvorila. Ten pocit, je úžasný, ak sa obdarovaný poteší, ak mu venujem kúsok zo seba, pretože som pri výrobe strávila hodiny. Ale čo tak teraz pre zmenu urobiť radosť niekomu, koho nepoznáte? A vám urobí radosť niekto úplne cudzí, no spája vás navzájom spoločná záľuba-papier. Zapojte sa spolu s nami do akcie, ktorú organizuje náš Scrapper. V minulých rokoch sa každý jeden tvorivý človek snažil a strávil nad svojím výtvorom niekoľko hodín, ba aj dní. Veríme, že aj tento rok bude táto akcia úspešná.

bez 01

Ako postupovať, ak sa chcete zapojiť a šíriť radosť?

Najprv sa prihlásite do komentára pod tento článok. Prihlasujte sa do komentára spolu s vašim reálnym menom, lebo ak bude prihlásených napríklad 5 dievčat s menom Katka, bude problém vás odsledovať, či všetko prebehlo tak ako malo. Do komentára uveďte aj svoj e-mail, aby vás vedel kontaktovať váš budúci obdarovateľ. My potom dodatočne uverejníme v tomto článku výmenné dvojice.

Čas na prihlásenie máte do 10.12. 2017. 11.12. uverejníme výmenné dvojice . Čiže jeden darček pošlete a druhý dostanete. Darček, ktorý vytvoríte, pred odoslaním odfoťte na neutrálnom jednofarebnom pozadí. Výtvor nesmie byť fotografovaný bleskom a v tme. Foťte za denného svetla. Následne zabaľte, prosím, do pekného baliaceho papiera, či zaujímavého balenia. Takto pekne, tip top zabalené ešte vložíte do krabice, alebo krabice a tu vyplňte nielen darčekom, ale aj novinami, či letákmi. Prečo do krabice, alebo krabice? Majte na pamäti, že naša pošta sa občas rozhodne spraviť s doručením zásielky priam zázraky, či divy. Ako napríklad nerozbitné veci prídu rozbité. A prečo musí byť darček pekne zabalený? Dočítate sa neskôr. K darčeku priložte aj kartičku, od koho je darček a môžete pripísať aj niečo iné, ak chcete. Darček musíte odoslať adresátovi najneskôr 16.12. ako doporučenú zásielku 1. triedou / aby ste mali doklad o odoslaní. Potom nás, prosím, informujte opäť na e-mail, že ste darček odoslali, pošlite nám fotku svojho výtvoru, aby sme si vedeli odkontrolovať, že každý svoj darček dostane.

Je nutné poslať aj číslo zásielky budúcemu obdarovanému človeku, aby si vedel odsledovať zásielku. Prosím majte na mysli, že je to na dobrovoľnej báze, tak si prosím nezabudnite „splniť svoju povinnosť“ a zabalený darček pošlite včas a riadne zabalený. Ďakujeme! 🙂

Čo by to malo byť?

Samozrejme niečo papierové, keďže náš Scrapperovský svet sa točí okolo papiera. Nesmie to byť pohľadnica, ale niečo praktické, ako napríklad rámik, mini album, zápisník, diár atď.  Jednoducho čokoľvek, čo je praktické a čo človek môže použiť pre svoju potrebu. Chceme predsa, aby darček od nás robil radosť a bol používaný. Buďme praktický :) Pohľadnicu či visačku môžete vytvoriť taktiež, ale nesmie to byť hlavný darček. A nezabudnite, darček má urobiť radosť, tak sa snažte najviac ako viete. My vieme, že vy viete, a že sa budete snažiť, ale opakovanie je matka múdrosti. Meniť sa bude iba jeden darček kvôli tomu, aby ste venovali náležitú pozornosť iba jednému výtvoru.

Keď darček dostanem?

Veľmi dôležitá podmienka, teda všetky sú dôležité, ale táto je top, úplne najviac dôležitá, priorita číslo jedna. Teraz sa dočítate prečo musí byť darček aj pekne zabalený. Darček v žiadnom prípade neotvárať, skôr ako na štedrý deň. Prekonajme svoju zvedavosť. Darček, keď k vám pricestuje, pekne odložíte a opäť ho vyberiete, až keď ho budete ukladať pod vianočný stromček. Takto si radosť z darčeka užijete o to viac, lebo budete nedočkavé. Áno, viem, to napätie bude neúnosné, ale predstavte si tú radosť, že na štedrý deň budete mať o radosť viacej, teda o jeden darček navyše. A ešte k tomu od úplne neznámeho človeka, ktorý chce urobiť radosť len tak a najdôležitejšie, venoval tomu svoj čas. Fotky vašich darčekov uverejníme v období po Vianociach aby sme nepokazili prekvapenie.

Aktuálizácia 11.10. * Výmenné dvojice*

Lucia Kuťová  + Eva Malecová

Katarína Hadvižďáková + Viera Gáborová

Mária Beňová + Zuzana 

Kataša Katka O. + Deniska

Katarína Hudáková + Marcela

podpis Ľubka

 Zadanie novembrovej challenge 2017  znie:

Tvoríme s hudbou

PODMIENKY

Vytvoriť papierový výtvor. Do výtvoru musíte použiť časť textu z nejakej skladby, alebo len názov pesničky. Pri prihlasovaní výtvoru je potrebné napísať o akú pieseň sa jedná a taktiež jej autora.

Do challenge sa môžete zapojiť nielen zo Slovenska, ale z celej Európy.

Fotku jedného výtvoru posielajte na e-mailovú adresu: info@scrapper.sk  do 21:00 dňa 29.novembra 2017. Minimálny rozmer fotky musí byť na šírku 680 pix / fotky nižšej kvality nebudú akceptované.  Na fotke môže byť do peknej koláže vložených viacej detailov výtvoru, avšak musí to tvoriť jeden celok, čiže jednu fotografiu / jeden obrázok. Ak ich pošlete viac, nahodená bude len jedna fotka. Na fotku nevkladajte vodoznaky na svoje stránky, takéto fotky budú odmietnuté. Môžete vložiť vodoznak s vašim logom, neodkazujúci na stránky. Poprosím nechať miesto na názov challenge v ľavom a v pravom spodnom rohu.

Scrapper.sk má právo, pri nedodržaní niektorej z vyššie uvedených podmienok, odmietnuť prihlasovaný výtvor. Na každom Vašom výtvore, bude formou vodoznaku uverejnené Vaše meno, preto pri prihlasovaní posielajte nielen meno, ale aj priezvisko.  Na fotku výtvoru umiestnime aj názov challenge, v tomto prípade to bude october challenge 2017, www.scrapper.sk.

Ako sa bude vyberať a odmeňovať výherca?

V tejto challengi bude iba jeden výherca, ak sa zapojí do tvorenia sám, alebo dvaja výhercovia ak zapojíte do tvorenie aj svoju kamošku (čítaj nižšie). Hlavný výherca bude vybratý dievčatami z Design Teamu scrapper.sk.

Výherca bude odmenený papierovou sadou Dreamscapes. Výhra samozrejme pochádza z MaterialPreTvorilky.sk Klikni na obrázok ak ťa zaujíma viacej info.

*****

Fotky prihlásených výtvorov nájdete tu:

Zapoj do tvorenia aj svoju kamošku a zvýš svoju šancu na výhru 🙂

Ak vyhráš ty, alebo tvoja kamoška, obe získate papierovú sadu! Veľmi dôležitá podmienka. Keď nám budete posielať fotku výtvoru musíte nám napísať s kým spolu-súťažíte. Každá musí napísať, posielam svoj výtvor a zapájam do tvorenia svoju kamošku (a dáte kamoškine meno), to isté musí urobiť aj kamoška, len s vašim menom 🙂

My už dávno vieme, že tvorenie spája! Preto povedz kamoške, čo je to scrapbooking a zapoj ju do tajov tohoto úžasného papierového sveta. Ani nevieš ako a budete robiť veľké tvoriace párty 🙂 Ak máš v okolí scrapperku, ešte lepšie! 🙂

***

Dobrovoľná podmienka. Výhru použite a pochváľte sa čo ste z danej výhry vytvorili. Alebo sa len pochváľte, či napíšte mini recenziu. Fotku výtvoru, alebo výhry vložte do scrapper skupiny na facebooku TU klikni, v prípade, že nemáte fcb pošlite fotku na email: info@scrapper.sk

***

Zavádzame znovu staronovú novinku.

Tvor s nami počas 6-tich po sebe nasledujúcich challengí a odmena ťa neminie. Platí od minulej marcovej challenge do konca roka 2017. Máš na výber viac druhov odmien. Vyberieš si tú, ktorá sa ti bude najviac páčiť.  Všetky je možné uplatniť na našom e-shope MaterialPretvorilky.sk. Poštovné nieje zarátané vo výhre, je potrebné ho uhradiť zvlášť.

  1. odmena – ľubovoľná jedna skladová vec na tvorenie od MaterialPretvorilky.sk do hodnoty 10€
  2. odmena – zľava na najdrahšiu položku z objednávky 50%, neplatí na Xpress.
  3. odmena – každá desiata vec z objednávky ti poputuje ako darček k nákupu (platí na tie najlacnejšie z objednávky, čiže objednáš 9 vecí, každú napríklad v hodnote 5€ a 10-tú v hodnote 1 až 5€ máš zadarmo)
  4. odmena – 1 + 1 rovnaká vec zadarmo, pokiaľ ju budeme mať skladom v e-shope, neplatí na Xpress (čiže jednu zaplatíš a druhú rovnakú máš od nás ako darček, pokiaľ máme skladom danú vec na tvorenie duplicitne).
  5. odmena – bez poštovného objednávky do konca roka 2017, minimálna hodnota každej objednávky musí byť 10€
  6. odmena – mačka vo vreci v hodnote 15€

***

Inšpirujte sa výtvormi od členiek scrapper Dizajn tímu.

Zuzka Cedulová

Pri tvorení sa inšpirovala pesničkou od Kaliho:

**
Katka Jasenovcová
Katka sa inšpirovala klasikou od Beatles.
**
Evka Grešová

 Evkina inšpirácia pri tvorení je pesnička od Imagine Dragons

**

Barborka Suská

Inšpirované vianočnou klasikou.

*****

A výhercom October challenge 2017 sa stáva

Vierka Gáborová

a keďže sa do tvorenia zapojila aj svoju kamarátku Denisku Balážovú, výherkyne sa stali obe dievčatá. Gratulujeme!

Zavolaj svoju kamošku a hor sa do tvorenia.

V poslednej výmene ATC kartičiek sa tvorilo na prírodnú tému s ktorou ste s krásne vyhrali. Téma bola *Mám sen* Pomôžte nám prosím vybrať 4 naj ATC kartičiek na túto tému.  Vyberte svojich 2 favoritov, zahlasovať do dnešnej polnoci.  Váš komentár nebude ihneď viditeľný, musíme ho najprv schváliť/potvrdiť. Nemusíte preto posielať viac krát komentár. Dodatočne dá každá členka Desing teamu scrapper.sk 3 hlasy, tie budú tajne prirátané. Celkový počet víťazov bude 4. Kartička s najvyšším počtom hlasov dostane menšiu drobnosť k svojej objednávke podľa vlastného výberu na našom e-shope www.materialpretvorilky.sk 

Vaše prihlásené ATC kartičky.

Deniska Balážová

**

Ivanka Žofková

**

Vierka Gáborová

**

Ľubka Ševečková

**

Lucka Očenášová

**

Katka Behúňová

**

Elen Dikantová

**

Anita Sorosová

**

Jarmila Stašáková

**

Ľubka Michalíková

**

Janka Varju Padová‎

Edit článku 21.11.2017

TOP ATC (z ľava do prava) Ľubka Ševečková, Anita Sorosová, Jarmila Stašáková

a TOP TOP kartička Katka Behúňová.

Jeseň, jedno z najkrajších ročných období, ktoré začína jesennou rovnodennosťou a končí sa zimným slnovratom. Príroda hrá všetkými farbami, dozrievajú plody v záhrade a svojím chladným počasím nám dáva pani jeseň na známosť, že zima je už za dverami.

Témou novembrovej ATC výmeny je: Poklady jesene (Treasures of autumn).

Náš mood-board a ukážky DT Vám budú nápomocné pri zostavení vlastnej interpretácie.

Ukážky vytvorených projektov od členiek Design Teamu scrapper.sk:

Zuzka Cedulová, teda odo mňa

*****

Som veľmi potešená, že hosťovanie tentokrát na našom blogu prijala Marta, ktorú v scrap svete všetci pozajú pod menom JaMajka. Určite si pozrite jej krásne práce, a keď sa zahľadíte do jej videí, neprestanete …je to prudko návykové.

Martu môžete nájsť na:

https://www.facebook.com/turskagrochocka

http://ja-majka.blogspot.com

https://pl.pinterest.com/jamajka/

https://www.instagram.com/jamajka1982/

https://www.youtube.com/channel/UCK60aA24GaXdb-6u5JigjZA/videos

Marta nám o sebe napísala:

My name is Marta Turska – Grochocka, known as JaMajka, I am a mixed media artist from Poland. I was published in Art journaling by Stampington, in Scrap Magazine, in Somerset Apprentice, in Carnets de Scrap. I’m a member of a few mixed media design teams and creative teams, I create for Finnabair, Retro Kraft Shop, Pion Design, Scrapki-wyzwaniowo, Lindy’s Stamp Gang, Filigranki. I create cards, layouts, art journal spreads, of the page projects, but especially I love creating Artist Trading Cards. I love to swap with other artists, I love to collect my precious ATCs in albums and I love to look at my ATCs collection. They are like little, cute treasures, it’s unbelievable how you can put so many meanings in such a small form.

A tu sú jej krásne jesenné kartičky:

Ak ste sa teda rozhodli, že sa do tejto výmeny zapojíte, napíšte prosím komentár k tomuto článku. Je nutné uviesť aj počet výmien (1x, 2x, 3x) – to záleží od Vášho záujmu a od toho, koľko kartičiek v tejto sérii zhotovíte. Nepíšte do celkového počtu aj kartičku, ktorú si chcete nechať pre seba. Čiže ak chcete vytvoriť 2 kartičky a z toho počtu si jednu chcete ponechať, tak napíšte prosím ”mením 1x”. Na základe Vašich komentárov budú vytvorené výmenné páry. Tie sa navzájom oslovia e-mailom, príp. cez FB konto a vymenia si adresy kvôli následnému zaslaniu ATC. ATC výmena je dobrovoľná záležitosť, no ak ste sa rozhodli zúčastniť, vzájomne sa prosím rešpektujte, informujte sa o zaslaní a pristupujte k výmene seriózne. Mailovú adresu napíšte priamo do komentára. Do výmeny sa prihlasujte teda komentárom do 15.11.2017. Fotografie Vašich ATC zasielajte na e-mailovú adresu info@scrapper.sk najneskôr do 30.11.2016, k samostatnému článku budú Vaše práce vkladané priebežne spolu s výmennými pármi. Hlasovaním budú zvolení  výhercovia tejto témy. Ak nepošlete fotku včas, nebudete zaradený do hlasovania o top ATC.

Vo výmene uvítame všetkých nadšencov ATC, z každého kúta sveta. V prípade akýchkoľvek otázok a taktiež prípadných nezrovnalostiach pri samotnej výmene nás neváhajte kontaktovať.

DODATOK k článku. Výmenné páry

Katarína  – Deniska Balážová
Elen – Deniska Balážová
Jarmila Stašáková – Deniska Balážová
Ľubica Michalikova – Deniska Balážová
Elen – Katarína
Jarmila Stašáková – Katarína
Ľubica Michalikova  – Katarína
Jarmila Stašáková – Elen
Monika – Ľubica Michalikova
Viera Gáborová – Monika
Zuzana C – Monika
Zuzana C – Viera Gáborová
LubicaMedvedica – Viera Gáborová
LubicaMedvedica – Zuzana C
Anita – LubicaMedvedica
Marta Turska – Anita