Texturovací prášok, ktorý sa po pridaní vody zmení na texturovaciu pastu. Vmiešajte doň rôzne farebné média, získate tak farebnú pastu. Najlepšie reaguje s práškovými pigmentami.

Vodu pridávajte podľa požadovanej hustoty. Ak chcete, aby bola pasta flexibilnejšia, môžete prášok zmiešať s priehľadným lepidlom v pomer 1 diel lepidla, 8 dielov prášku.

Pastu následne nanášajte cez šablóny. Ak nemáte nanášaciu špachtlu, nám na to výborne postačuje aj knihárska kosť či pevnejší kartón, môžete ju nanášať aj špongiou. Nechajte vždy pastu vyschnúť a šablóny po použití očistite. Predĺžite si tak ich životnosť.

A teraz poďme do praxe 🙂

Musím povedať, že tento textúrovací prášok je úplne bombastický. Veľkou výhodou je, že si namiešate toľko hmoty, koľko potrebujete….a bonus je, že to netrvá ani minútu….Akoby by povedal Harry Potter…hop-šup prášok Síce vás nikam nepremiestni, ale urobí vám radosť, to je isté.

Prášok sa nastrieka vodou, zamieša a hneď použije. Ja som použila tri rôzne “doplnky”, ktoré som do práškovej hmoty zamiešala.

Pixie powder – keď som videla článok od Barborky TU klikni, hneď som vedela, že také prášky súrne potrebujem … Je to naozaj kúzelný prášok a pracuje sa s nimi tak jednoducho.

Embosovací prášok – chcela som vidieť aké to bude, keď do hmoty nanesiem embosovací prášok a “zapečiem”. Fuuu je to fakt super… Keď to celé nanesiete a zahrievate, vidíte ako sa zapeká tá hmota… je to super.

Glitre – veľmi zaujímavý ligotavý efekt nastal, keď som použila glitre. Točíte s papierom a ono sa to ligoce v určitých uhloch … no som ako straka, čo sa ligoce sa mi páči 😀

Iné prášky – skúsila som aj kombináciu viacerých farieb, ktoré som zafarbila pomocou práškov. Vyzerá to moc efekte.

Práškovú hmotu som využila aj na väčšej ploche. Vytvorila som si do svojho art journalu takúto dvoj stránku. Je k nej aj malé video ako som ju tvorila. 

Použitý materiál, klikni na text a presmeruje ťa na danú vec:

Texturovací prášok

 Horkovzušná pištoľ

Embosovací prášok

Masky (šablóny)

Razítka

Razítkovacie farby – spreje

Prášky Pixie powder

Výrez z lepenky

Glitre

Aj Vy ste podľahli 20% akcii u Ľubky v Material Pre Tvorilky? Ja som si nakúpila farby 🙂 Sú úžasné. Metalické, textúrovacie, s hubkou, púdrové…

Milujem modrú farbu a rozhodla som sa otestovať, ako tá krásna morská farba vyzerá na papieri. A že teda vynikla každá jedna!

Ako prvú som použila metalickú farbu s hubkou „Metallic gilding polish – Ocean Teal“.

Okraje ATC kartičky som skusmo otupovala a vznikli nádherné morské vlny, akoby ste sa ocitli v búrke. Nepokračovala som, ale už som vedela, čo doplním – po búrke vyjde slnko a to tam pridám.

Iný spôsob použitia tejto farby je ešte fascinujúcejší. ATC kartičku som embosovala a hubkou som jemnučko naniesla farbu na vypuklé časti.

Modrá farba, modré more… Spravím obe kartičky v letnom štýle 🙂 Leto, more, cestovanie, slnko, relax… Slovíčka som vytvorila z písmen od Santoro a doplnila letnými drevenými výrezmi.

Na prvú kartičku som umiestnila slniečko a dotvorila som ho s pomocou púdrovej farby „Pixie Powder – Ancient Copper“.

Samotné drevené slniečko som pretrela metalickou medenou farbou „Copper Shine“. Nápis som podlepila penovou lepiacou páskou.

Cez písmenkovú šablónu som naniesla glitrovanú textúrovaciu pastu „Phill Martin – Graceful Mint“. Len ako to dotvoriť na morskú tému? Jediné, čo som videla pred sebou, bolo more slov. A vlastne – prečo nie? 🙂

Ešte prichytiť kotvičku bakers twine šnúrkou a hotovo.

Štvrtá kartička a posledná modrá farba – púder, ktorý robí divy „Pixie Powder – Teal Wash“. Poprášite farbou, postriekate vodou a zázrak je na svete. Nádherný, trblietavý. Pripomína mi morské dno. Doplním teda rybičku, ulity a vhodný nápis.

Voila, hotovo 🙂 Trikrát krásna modrá farba, 4x morská ATC kartička.

****

Použitý materiál / klikni na text a presmerujete na danú vec:

Textúrovacia pasta Graceful Mint

Púdrové farby Pixie Powder

Metalické farby s hubkou Gilding Polish

Šablóny a masky

Výrezy z lepenky a dreva

Embossingové kapsy do Xpressu

Abecedy

Šnúrky, motúziky, Bakers twine

****

Ahojte!

Dnešný článok bude tak trochu o koncoch a začiatkoch… Koniec preto, lebo sa lúčim so scrapperom. Akože nie celkom, je to totiž moja srdcovka, ale dnešný článok bude tu môj posledný.

A o začiatkoch preto, lebo sa budeme venovať prvej- titulnej strane v Project Life. Nezdá sa to, ale mnohí majú problém s prvou stranou. A úprimne sa tomu ani nečudujem 😀 Začiatky nebývajú vždy ľahké. Niekto to rieši tak, že prvú stranu jednoducho preskočí a prejde rovno na dokumentovanie jednotlivých týždňov/ mesiacov/ udalostí (podľa toho, ako si PL vediete) a k titulke sa vráti niekedy neskôr, keď dostane nápad alebo naberie viac skúseností. Ja osobne si myslím, že nie je vôbec zlé pozrieť si napríklad inšpiráciu na internete. Titulné strany sa dajú poňať rôzne. Väčšinou však majú spoločné to, že obsahujú rok, ktorý sa následne bude dokumentovať. Ostatné veci sú asi otázkou vkusu alebo toho, čo považujeme za primárne. Na titulke môže byť fotka, mená členov rodiny, dokonca som videla odfotené len nohy- akože „kam nás tento rok kroky zavedú“ 🙂 Alebo veľkú fotku (30x30cm alebo aj len 15×20) rozstrihanú, aby sa vošla do kapsičiek a k nej pridať pár nadpisov. Páči sa mi nápad, že si na titulke do kapsičiek napíšeme mená členov rodiny a k nim charakteristiku osôb. Akože čo má rád, aký je a pod. Môže to byť zaujímavé písať si rok čo rok nové a pozorovať, ako sa tie záľuby a informácie po rokoch menia.

Toto boli prevažne tipy na kapsičkovú titulku, ale dá sa urobiť aj formou layoutu- čiže 30x30cm v jednom kuse. Tieto doteraz prevažovali u mňa, ale našla som pár dobrých nápadov na kapsičkové, takže sa určite nechám inšpirovať. Po kapsičkových je druhá strana prakticky jasná- začína sa prvou udalosťou. Ale keď urobíte titulku formou layoutu, treba nejako vyplniť „zadnú stranu“ 🙂 Ja zvyknem robiť layout aj na túto druhú stranu. Väčšinou je to nezaradená fotka, ale predsa niečo vypovedá o nasledujúcom roku. Čiže ja vlastne ani nemám jednu titulnú stranu, ale rovno celý list (z oboch strán) 🙂

Teraz Vám ukážem pár mojich tituliek.

Vidíte, nevyzerá vôbec zložito. Najprv som si premyslela nadpis a čo všetko je na titulke pre mňa dôležité. Samozrejme, chcela som tam mať uvedený rok. Je to už dávno, tento rok som dobiehala dodatočne, čiže sa mi pri tom vynáralo kopec spomienok. Takže som chcela vyjadriť práve to, že ide o spomienky na pekné chvíle. Ako podklad som zvolila papier, ktorý imituje články a noviny. Pridala som menšie papiere, ktoré dotvárajú želanú atmosféru, nechcela som nimi nejako veľmi pútať. Na rad prišli nápisy náš rok 2008 a memories. Našla som nálepku s citátom- fall in love with as many things as possible. Tá mi na daný rok vyslovene pasovala. No a nakoniec som layout dozdobila visačkami, kvetmi a bordúrou na pravom boku.

***

A ako som už spomínala, že mávam skôr titulný list, tak na druhej strane mám naše krásne drobčiatko, ktorým sme v ten rok boli obdarení. Podkladový papier bol s polaroidovými „fotkami“, tak som na svoju fotku pridala rámik, aby spolu tematicky ladili. Na vyplnenie veľkého priestoru som si z papiera povystrihovala rôzne obláčiky a nalepila zopár nálepiek.

***

Priznám sa, že pri tejto titulke len ťažko rozlíšiť, či tým pokračujúcim dobrodružstvom narážam na naše životné dobrodružstvo alebo na dobrodružstvo tvorenia Project Life. Viem, že som vtedy bola celá natešená, že som úplne dokončila svoj prvý rok v PL a že sa púšťam do ďalšieho. Ale zase viem, že naše krásne rodinné dobrodružstvo pokračuje a že na ďalších stranách bude vidno náš rok 2009. Rozhodla som sa použiť detskejší papier, aby sa syn pri prezeraní albumu cítil opäť malým chlapčekom 🙂 Papier je dosť pokreslený, takže som už veľmi nezdobila, aby obrázky nezanikli. Pridala som len nadpis, rok a vyrezanú PL kartičku.

***

Druhá strana titulného listu je poňatá v podobnom duchu ako tá prvá. Použila som detský papier s pekným obrázkom, doladila som pár menších papierov, vyrezala som niekoľko obrázkov a pridala papierovú spinku v tvare šípky. A nalepila pár slov, ktoré vyjadrujú, koľko sme sa nachodili von 😀 Nepreháňam, vonku sme trávili celé hodiny a náš zvedavec sa na všetko začal pýtať a ukazovať a jednoducho sme skúmali každého mravčeka a každé steblo trávy 😀 Ale to pozná asi každá mamina. Použitý papier z kolekcie Forest Friends TU klikni. 

***

Nech ale nie som stále tak neaktuálna, tak sa podelím aj s mojou tohtoročnou titulkou- z roku 2017. Mala som také tušenie, že tento rok bude trošku iný ako tie posledné. Z papiera som vyrobila lietajúci balón, na kôš som napísala rok. Výstižný nadpis- Letom svetom. Kto si ale myslí, že tým sa tento layout končí, je na veľkom omyle. V niektorých kruhoch je niečo napísané. Napísali sme si tam naše očakávania, plány, túžby, predsavzatia,… kto mal čo na srdci. Napríklad moja dcérka tam má odučiť sa od plienky 😀 A už sa jej to skoro aj podarilo, ale nejako sa k nim vrátila späť. Ale nevadí, veď ešte má pol roka pred sebou 🙂 Ale máme tam aj také, že sa chceme spolu viac smiať, ponavštevovať rodinu,… Jednoducho všeličo, čo sme vtedy cítili. Zadnú stranu ešte nemám, uvidíme, čo tento rok prinesie, ale veru už mám favorita na fotku roka 😀

***

Tak čo? Ako sa pasujete s titulnými stranami vy? Robili ste už nejaké? Alebo sa ešte len chystáte? Pochváľte sa fotkami v našom albume na facebooku (termín je do 15.7.2017). Jeden vylosovaný dostane poukážku v hodnote 4 EUR na nákup lepenkových výrezov značky I KROPKA v materialpretvorilky.

Mňa teda oslovili tie kapsičkové titulky, takže si dávam takú malú výzvu, dohnať sklz v niektorom z minulých rokov a vytvoriť kapsičkovú titulku. Potom ju pridám do albumu, aby ste videli, ako som sa s tým pohrala 🙂 Teším sa na Vaše fotky.

Prajem príjemné tvorenie.

Na origami žeriavovi milujem jeho jednoduchosť, eleganciu, že je z papiera a že ho zvládne vyrobiť takmer každý. Jednoduchý obrázkový návod ako si ho vytvoriť.

Zdroj TU klikni.

Alebo video návod.

****
Vytvoriť z neho následne môžeme rôzne druhy dekorácií, šperkov… Inšpirujte sa rôznymi výtvormi TU klikni.

Zdroj foto s návodom TU klikni.

Zdroj foto TU klikni.

Zdroj foto TU klikni.

Zdroj foto TU klikni.

***

Je súčasťou aj nášho obchodu, máme ho v logu, či priamo v obchode.

Dusha foto, fcb TU klikni.

Rada ich komponujem aj do fotiek, napríklad slúžili ako pozadie v razítku, ktoré nájdete len u nás 🙂 Pre viac info klikni na fotku. Ja sama ich mám na šperkoch a na iných rôznych veciach.

****

Tvorivá výzva pre Vás 🙂 Budúci týždeň začíname pripravovať pre vás zónu na tvorenie, aby sme sa mali kde stretávať, jesť koláčiky, kecať o radostiach a starostiach, vymieňať si tvorivý materiál, alebo len donesiete čo už viacej pri tvorení nevyužijete a iné tvorilky môžu s daným materiálom u nás tvoriť. Či už v rámci tvorivých nedelí, alebo keď sa zastavíte počas týždňa vybrať si niečo nové tvorivé. Na zveľadenie potrebujeme origami žeriavov. Pretože ich nieje nikdy dosť 🙂 Doneste nám ich do obchodu, či pošlite do obchodu a dostanete od nás 20% zľavu na skladové nezľavnené veci na tvorenie. Platí do odvolania 🙂 Posielajte čím skôr, aby sme vedeli z daných žeriavov vytvoriť niečo zaujímavé a pekné. Čo to bude záleží od počtu žeriavov, ktoré nám donesiete či pošlete. Môžu byť z jednofarebného papiera, ale aj vzorovaného. Počet kusov nieje obmedzený, čím viac ich donesiete, tým lepšie 🙂 Zapojte svoje deti, mamy, staré mamy, ujov, strýkov, školské kluby… Ak sa chcete zapojiť do tejto výzvy budeme radi, ak napíšete komentár pod tento článok, či mne na fcb, alebo na email materialpretvorilky@gmail.com. Ak zásielku budete chcieť poslať poštou tak vám pošlem adresu kde zásielku poslať.

Verím, že spoločne vytvoríme miesto kde sa bude spoločne radi stretávať 🙂

Tretia tohtoročná ATC výmena bude farebná. Témou júnovej výmeny je: Indiánske leto.

Nechajte sa jednoducho unášať svojou fantáziou a predstavami.  Náš mood-board a ukážky nášho DT Vám budú nápomocné pri zostavení vlastnej interpretácie tohto krásneho a zaujímavého zadania.

Čítaj ďalej »