Ahojte.

Som milovníčkou ľudových vecí  a svoju tvorbu rada pretváram do tohto štýlu, či už do krojov,  ktoré vytváram alebo do ostatných drobností.  Dnes som si pre Vás pripravila inšpiráciu na letný veniec v ľudovom štýle.

Použitý materiál:

OZDOBNÉ KARTIČKY OWL FOLK

BAKERS TWINE DVOJFAREBNÝ MOTÚZIK

STUHY

Prajem vám krásne tvorivé dni

Evka

 

Pri májovej výzve bude kvitnúť nielen v záhradách a na lúkách, ale aj na Vašich pracovných stoloch.

ZADANIE MÁJOVEJ CHALLENGE 2018 ZNIE:

Vytvorte akýkoľvek výtvor, kde použijete kvety. Náš moodboard vám môže napomôcť pri naladení sa na tú správnu kvetinovú vlnu 🙂

Do challenge sa môžete zapojiť nielen zo Slovenska, ale z celej Európy.

Fotku jedného výtvoru posielajte na e-mailovú adresu: info@scrapper.sk  do 21:00 dňa 28. mája 2018. Minimálny rozmer fotky musí byť na šírku 650 pixelov / fotky nižšej kvality nebudú akceptované.  Na fotke môže byť do peknej koláže vložených viacej detailov výtvoru, avšak musí to tvoriť jeden celok, čiže jednu fotografiu / jeden obrázok. Ak ich pošlete viac, nahodená bude len jedna fotka. Na fotku nevkladajte vodoznaky na svoje stránky, takéto fotky budú odmietnuté. Môžete vložiť vodoznak s vašim logom, neodkazujúci na stránky. Poprosím nechať miesto na názov challenge v ľavom a v pravom spodnom rohu.

Scrapper.sk má právo, pri nedodržaní niektorej z vyššie uvedených podmienok, odmietnuť prihlasovaný výtvor. Na každom Vašom výtvore, bude formou vodoznaku uverejnené Vaše meno, preto pri prihlasovaní posielajte nielen meno, ale aj priezvisko.  Na fotku výtvoru umiestnime aj názov challenge, v tomto prípade to bude May challenge 2018, www.scrapper.sk.

Fotky prihlásených výtvorov nájdete tu:

AKO SA BUDE VYBERAŤ A ODMEŇOVAŤ VÝHERCA?

Odmenený bude jeden výherca, ktorého vyberú ľudia na našej fcb stránke. Vyhrá výtvor z najvyšším počtom lajkov. V prípade remízy, výhercu vyberie design team scrappera.

AKÁ BUDE ODMENA?:

NA NÁVŠTEVE V LESE – HRUBÉ DOSKOVÉ DREVENÉ LISTY 16X16CM, 2KS – sada obsahuje 2 drevené dosky. Vrchná doska má vypaľovaný vzor a vyrezaný text ALBUM. Druhá doska je bez vzoru.  Viac o výhre nájde TU.Výhra samozrejme pochádza z MaterialPreTvorilky.sk.

Inšpirujte sa výtvormi od členiek scrapper Dizajn tímu.

Tešíme sa na krásnu kvetinovú tvorbu 🙂

Výhercami minulomesačnej challenge sú Deniska Balážová a Erika Bančanská, gratulujeme 🙂

 

Posledná ATC výmena s témou *Brána do duše* bola veru ťažšia ako ostatné… Preto ma nesmierne teší, že sa s ňou tieto baby popasovali a vytvorili tak nádherné kúsky. Veď o tom tie výzvy sú, aby ich človek zdolal 🙂

Pomôžte nám prosím vybrať naj ATC kartičky na túto tému. Vyberte svojich 2 favoritov, zahlasovať do dnešnej polnoci. Váš komentár nebude ihneď viditeľný, musíme ho najprv schváliť/potvrdiť. Nemusíte preto posielať viac krát komentár. Dodatočne dá každá členka Desing teamu scrapper.sk 3 hlasy, tie budú tajne prirátané. Celkový počet víťazov bude 4. Kartička s najvyšším počtom hlasov dostane menšiu drobnosť k svojej objednávke podľa vlastného výberu na našom e-shope www.materialpretvorilky.sk

VAŠE PRIHLÁSENÉ ATC KARTIČKY.

Dodatok k článku 7.5.2018.

Naj ATC kartičky z prava do ľava, Katarína Tkáčová Ondeková‎, Vierka Gáborová, Deniska Balážová,  a TOP ATC kartička je od Ľubky Michalíkovej. Gratulujem dievčatá 🙂

Podľa ľudových pranostík mali májové dažde signalizovať bohatú úrodu, preto ich ľudia vždy vítali. Ako hovoria aj iné pranostiky, je tomu naozaj tak:
– Májová kvapka za dukát stojí.
– Májové blato – pre hospodára zlato.
– Májový dážď padá – zlato padá.

Tak poďme v daždi tancovať aj my, nie nemusíte ísť von keď bude pršať 🙂 stačí keď si sadnete za stôl a dážď si vytvoríte na kartičkách.

Témou májovej ATC výmeny je: Tanec v daždi (Dance in the rain).

Náš mood-board Vám môže byť nápomocný pri zostavení vlastnej interpretácie.

Ukážky vytvorených projektov od členiek Design Teamu scrapper.sk:

Zuzka Cedulová, teda odo mňa

Som veľmi potešená, že hosťovanie k tejto téme prijala Klaudia. Klaudia je naša suseda z Poľska. Robí krásne pohľadnice, art journal projekty a hlavne robí nádherné ATC kartičky.

Klaudia môžete nájsť na:

papierkilubie.blogspot.com

Klaudia nám o sebe napísala:

Hej, mam na imię Klaudia, pochodzę z Polski. Scrapbookingiem zajmuję się od siedmiu lat, a swoje prace publikuję jako KLAUDIA-GR. na blogu papierkilubie.blogspot.com. Swoją przygodę z papierkami rozpoczęłam od robienia kartek i albumów. Później zafascynowała mnie mała forma ATC i mixed media. Aktualnie próbuję swoich sił w art journalingu.
Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Mam nadzieję, że moje ATC zainspiruje Was do działania 🙂
Pozdrawiam, Klaudia
A tu je jej krásna ATC kartička, ktorú vytvorila k tejto téme:

Ak ste sa teda rozhodli, že sa do tejto výmeny zapojíte, napíšte prosím komentár k tomuto článku. Je nutné uviesť aj počet výmien (1x, 2x, 3x) – to záleží od Vášho záujmu a od toho, koľko kartičiek v tejto sérii zhotovíte. Nepíšte do celkového počtu aj kartičku, ktorú si chcete nechať pre seba. Čiže ak chcete vytvoriť 2 kartičky a z toho počtu si jednu chcete ponechať, tak napíšte prosím ”mením 1x”. Na základe Vašich komentárov budú vytvorené výmenné páry. Tie sa navzájom oslovia e-mailom, príp. cez FB konto a vymenia si adresy kvôli následnému zaslaniu ATC. ATC výmena je dobrovoľná záležitosť, no ak ste sa rozhodli zúčastniť, vzájomne sa prosím rešpektujte, informujte sa o zaslaní a pristupujte k výmene seriózne. Mailovú adresu napíšte priamo do komentára. Do výmeny sa prihlasujte teda komentárom do 15.05.2018. Fotografie Vašich ATC zasielajte na e-mailovú adresu info@scrapper.sk najneskôr do 31.05.2018, k samostatnému článku budú Vaše práce vkladané priebežne spolu s výmennými pármi. Hlasovaním budú zvolení  výhercovia tejto témy. Ak nepošlete fotku včas, nebudete zaradený do hlasovania o top ATC.

Vo výmene uvítame všetkých nadšencov ATC, z každého kúta sveta. V prípade akýchkoľvek otázok a taktiež prípadných nezrovnalostiach pri samotnej výmene nás neváhajte kontaktovať.

DODATOK K ČLÁNKU – VÝMENNÉ PÁRY

Deniska – Markéta
Deniska – Monika
Markéta – Ivúš
Kaťa – Markéta
Kaťa – Monika
Klaudiq-GR – Viera Gáborová
Luba – Markéta
Monika – Zuzana
Ivúš – Luba
Zuzana – Viera Gáborová

V prírode teraz všetko kvitne, takže bez veľkého rozmýšľania som sa rozhodla, že aj môj výtvor musí byť plný kvetiniek. Dávnejšie som kúpila lepenkový rámik väčšieho rozmeru. Bolo mi ho ľúto nalepiť len tak na papier a tak som z neho vyrobila závesnú dekoráciu.

Zlatý stred kvetiniek som vytvorila nanesením kvapky lepidla, do ktorej som vtisla metalické mikroperličky a ešte pretrela tenkou vrstvou lepidla.

Bolo zaujímavé tvoriť papierový projekt s použitím kovu. Lístky ku kvetinkám som si vyrezala na Xpresse z metalických kovových listov. Výhodou kovových výrezov je, že sa dajú tvarovať a tento tvar potom aj držia.

Na výrobu bol použitý materiál:

zlaté nálepky
metalické mikroperličky
kovové metalické listy

*** *** ***