Ahojte, dnes som si pre Vás pripravila inšpiráciu na výrobu cestovateľského zápisníka a jednoduchý návod na výrobu priesvitného vrecka.

Keďže prichádza jarné a letné obdobie, ktoré je ako stvorené na vybehnutie do prírody a robenie si zápisov zo všetkých výletov. Na výrobu jednoduchého vrecka budeme potrebovať pauzovací papier, obojstrannú lepiacu pásku a washi pásky.

Papier veľkosti A4 si prehneme na polovicu, spodok a bok papiera, ktoré sú voľné, si oblepíme obojstrannou lepiacou páskou. Na koniec už len vrecko oblepíme washi páskou a vytvoríme dierky, aby sme ho mohli dať do zápisníka.

A tu už je hotový zápisník, pripravený na letnú turistickú sezónu.

*****

Použitý materiál (klikni na text a presmeruje ťa na konkrétnu vec, ak je skladom):

Papier pevný obojstranný 30,5×30,5cm One Way Ticket 03-04

Obojstranný kartónový papier 7 Dots Studio – Lost and Found – Sticky Notes

Papier 30,5×30,5cm Photo Archive Snatch

Silikónové razítka Follow your Dream

Predvystrihnuté výrezy 15x30cm, 7 Dots Studio – Cotton Candy Dreams

*****

Prajem krásne tvorivé dni

Pri niektorých slávnostných príležitostiach ako sú svadby či krstiny je zvykom darovať peniaze. A ako správne tvorivé duše, to musíme urobiť štýlovo. My sme sa mali zúčastniť krstín a tak som sa miesto krabičky tentokrát rozhodla vyrobiť obálku na peniaze.

Počas svojej scrapbookovej praxe som vyskúšala už rôzne tvary obálok. Nakoniec som sa inšpirovala internetom a keďže tie najjednoduchšie veci sú tie najlepšie, zjednodušila som si výrobu základu obálky na jeden papier. Keď máte krásny obojstranný papier vyniknú tak obe strany a nemusí vám byť ľúto že ste jednu zalepili.

Okrem peňazí som vložila do obálky aj kartičku s gratuláciou. Blahoželanie môžete napísať aj priamo na obálku, ale mne bolo ľúto písať priamo na ňu a tak som použila len nálepku so slovenským textom.

Tu sú rozmery pre výrobu obálky z papiera v rozmere 30x30cm alebo A4:

*****

Použitý materiál (klikni na text a presmeruje ťa na konkrétnu vec):

scrapbookový papier z kolekcie Alice‘s dreams

scrapbookový papier Hey Kiddo

slovenské nálepky Rodina

drevený gombík

transparentný 3D lesk

lepenkový výrez s detskou tematikou

biela tekutá enamelka

*****

Krásny tvorivý deň 🙂

Tim Holtz® Distress Spray Stain sú farby na vodnej báze, ktoré sa dajú použiť na papier a iné pórovité povrchy. Používa sa pre rýchle a jednoduché nanášanie farby na pozadia a väčších plôch. Keďže je to sprej, každá fľaška obsahuje rozprašovač, ktorým sa farba jednoducho nanáša. Farby môžete nanášať aj cez šablóny, môžete farby vrstviť, postrekovať vodou a miešať a miešať.

Dnešná časť ako na to bude opäť o ATC kartičkách. Na nich vám ukážem ako krásne sa dajú spreje využívať. Všetky kartičky sú potom pripravené na výmenu

Jednoduché nanášanie farby na povrch

Nanášanie farieb pomocou Distress Spray Stain je veľmi jednoduché. Jednoducho farbu nastriekajte na papier. Farby sa na papieri môžu zmiešať a tým vytvoria aj nové odtiene. Pred nanášaním farieb som použila najprv čistú vodu, ktorú som tiež naniesla pomocou rozprašovača.

Po zaschnutí farieb na podkladový papier som naniesla ďalšiu farbu pomocou šablóny. Tým vznikol na základnom papieri farebný efekt podľa vzoru šablóny. Následne som kartičky ozdobila na tému Kvety. Na tieto ATC som používala foto papier.

Frkance” s vodou

Veľmi podobná technika ako pri prvom nanášaní. Tu som použila klasický papier, nie foto papier. Najprv som naniesla väčšie množstvo farby na papier a potom som ho kuchynskou utierkou zotrela farbu, ktorá sa ešte nestihla vpiť. Fabry krásne zbledli. Na tento základ som štetcom naniesla „frkance“ vody, ktoré som následne osušila horkvzdušnou pištoľou.

Ozdobila som ryžovým papierom – okná, a lepenkovým výsekom. Témou týchto ATC je V záhrade.

Farbenie štuktúrovacej pasty

Na túto techniku som použila štruktúrovaciu pastu, šablóny a speje. Naniesla som pomocou šablóny a pasty vzor, usušila som to horkovzdušnou pištoľou a naniesla som farby v spreji. Tiež to treba vysušiť. Potom som vzala druhú šablónu a trocha tmavšou farbou nastriekala cez šablónu nový vzor. Dozdobila som tom sladkými “capkejkami “ a preto majú tieto ATC názov Sweet.

Použite spreju na väčších plochách

Do svojho Art Journal-ovej knižky som vytvorila dvojstránku, aby ste videli aj použitie sprejov na väčšej ploche.

Základom tvorby je natretie podkladu gessom. Vzala som niť a pomocou špachtle a gessa som túto niť nalepila. Vzala som farby a odšrobovala som rozprašovač. Pomocou tohto aplikátora som naniesla farbu a čistou vodou v rozprašovači som farbu „rozotrela“. Použila som viac farieb a každú som rozprášila tou čistou vodou.

Dobre to treba presušiť horkovzdušnou pištoľou a dozdobiť. Ja som použila pečiatky a papierové vystihnuté doplnky.

Hotové samostatne:

Tak ako? Inšpirácie je dosť, tvorte a pochváľte sa! 🙂

Použitý materiál (klikni na text a presmeruje ťa na konkrétnu vec):

Distress Spray Stain

   Horkovzušná pištoľ

Silikónové razátka 7 dots studio – Cotton candy dreams

Ahojte!

Dnes Vám ukážem moju novú Project Life stránku, kde som fotky malého nežného dievčatka dozdobila hlavne velumovým papierom.

Na tejto stránke nie je žiaden žurnál, chcela som len pekne uložiť pár fotiek malého drobčiatka 🙂

 

Toto je moja handmade kartička- ružovou som otlačila pečiatku s nápisom drobček a dozdobila som ju pečiatkou rastliny. Chcela som, aby to bolo len pozadie, tak som otláčala až druhý a tretí otlačok, čiže farba už nie je taká výrazná a dominuje nápis.

***

Z velumového vzorovaného papiera som si vyrezala druhú kartičku (rozmer 7,5x10cm)…

***

…a vystrihla som aj nejaké srdiečka a vlajočku, aby fotky spolu pekne ladili. Zbožňujem, že ten papier tak trošku presvitá. A pridala som aj nálepky.

V albume na facebooku sa každý mesiac súťaží, tak sa budeme tešiť, ak do 15.5. pridáte svoju fotku PL stránky. Z fotiek vylosujeme jednu, ktorej autor/ka dostane nálepky Rodina z Material pre Tvorilky.

Keďže článok vychádza kvôli sviatkom o pár dní skôr, stále máte čas zapojiť sa aj do marcovej súťaže (do 15.4.)

Použitý materiál:

Sada slovenské nálepky Rodina + razítko drobček

Chipboard stickers- Our travels- webster´s pages

nálepky- Lucy Cromwell- Garden party

kapsičky na PL

velumový papier

Prajem príjemné tvorenie a teším sa na vaše fotky 🙂

Detské papierové sady sú vždy rozkošné. Pre mňa jedna z najkrajších za posledné obdobie je tá od ScrapBerry‘s Sweet Dreams. Tie ,,bábätkovské“ mačičky sú na zjedenie 🙂 Ako inšpiráciu by som vám rada dnes ukázala album vyrobený z tejto kolekcie.

Keďže lepenkové výrezy v mojej tvorbe nemôžu chýbať, nie je tomu inak ani v tomto albume. V eshope materialpretvorilky.sk nájdete veľký výber krásnych detských výrezov.

Na prichytenie rozbaľovacích plôch pre fotografie môžete použiť aj zatvárací špendlík upevnený svorkou.

Z jednostranného papiera Hide & seek je možné povystrihovať jednotlivé mačičky a použiť ich samostatne.

******

Použitý materiál:

papiere Sweet Dreams od ScrapBerrys‘p 

papier Sweet pie

papier Little star

detské lepenkové výrezy

tekuté enamelky

3D lesk

******

Prajem vám rozkošný tvorivý deň 🙂