Ahojte!

Leto je krásny čas na oddych a relax, ale taktiež je vhodný na výrobu rôznych sirupov, domácich lekvárov, výrobu nanukov a všetkých možných nových receptov. Dnes som si pre vás prichystala inšpiráciu v podobe receptára, do ktorého si môžete zapísať všetky svoje nové výmysly a recepty a rozdeliť si ich pekne na kategórie, aké potrebujete

Čítaj ďalej »

Tvorilky pre Vás vytvorili krásnu pečiatku so slovenským textom. Nazvali ju Vianočné posolstvá, no jej využitie je mnohostranne možné aj počas roka. Mne sa krásne hodila do albumu pre bábätko.

Pečiatku nájdete TU klikni, alebo nižšie na fotku.

Keďže je to album pre dievčatko, ladila som ho do ružových odtieňov. Pečiatku môžete otlačiť klasicky, no ja som sa rozhodla použiť horúci embossing. Potrebujeme naň pečiatku, akrylový blok, na ktorý ju prichytíme, embosingové médium (podušku), embos prášok (použila som ružový), teplovzdušnú pištoľ a bonusom môže byť teplu odolná podložka na ochranu stola, postačí vám aj taká, ktorá slúži na pečenie koláčov, ak je tenká, prehnite ju dvakrát.

Pečiatku som naembosovala na krémový papier, podobný podkladovej lepenke.

Ružovú farbu som zvýraznila polopriesvitným ružovým velum papierom a podčiarkla gombíkmi s dierkou naboku, takže vyzerajú ako veliké enamelky 🙂

Aby bolo jasné, prečo tam tú pečiatku chcem, doplnila som ju o ďalší text:

Nech Ťa (radosť, šťastie, láska, atď.) sprevádza.

Takže je to želanie bábätku od nás:) Písmenká som vyrezala na Xpresse z fóliového papiera ružových odtieňov.

Toto želanie som doplnila o fotku, ktorú máme s bábätkom a podlepila ju sovičkovým papierom ladiacich ružových farieb.

Hotovo, stránka je kompletná, album dokončený, môžem ho odovzdať malej Katuške a nemusím čakať ani do Vianoc 🙂

Tak šup po svoje vianočno-nevianočné razítko.

Po tom čo som v obchodíku materialpretvorilky.sk objavila novinku – trblietavú textúrovaciu pastu Phill Martin…

 

… neodolala som a musela som ju vyskúšať. Vybrala som si jemný pastelový odtieň Greaceful Peach. Rozhodla som sa vytvoriť niekoľko mini pohľadníc, pretože mať v zásobe nejaké nikdy nie je na zahodenie 😊

Použila som pohľadnicové základy veľkosti A6, ktoré som zmenšila na rozmer 10,5×10,5cm. Cez šablóny som si vytvorila pastou rôzne pozadia. Veľmi sa mi hodili roztomilé ozdôbky a nálepky z obchodíka, pre ktoré som našla na pohľadniciach uplatnenie.

Pasta aj glitre po zaschnutí držia veľmi dobre a neolupujú sa.

****

Materiál použitý pri tvorbe / klikni na text a presmeruje ťa na danú vec ak je skladom

pohľadnice na dotvorenie

glitrovaná textúrovacia pasta Phill Martin

šablóny

samolepiace ozdoby

nálepky

enamelky

detské plastové ozdoby / dnešná novinka ktorá pribudla na www.materialpretvorilky.sk

****

Určite si dokúpim aj iné farby textúrovacej pasty, a čo vy?

Štvrtá tohtoročná ATC výmena bude modrá a určite sa v nej použije aj kus látky a možno aj nejaké to šitie. Témou augustovej výmeny je: Denim.

Nechajte sa jednoducho unášať svojou fantáziou a predstavami.  Náš mood-board a ukážky nášho DT Vám budú nápomocné pri zostavení vlastnej interpretácie tohto krásneho a zaujímavého zadania.

Ukážky vytvorených projektov od členiek Design Teamu scrapper.sk:

ATC set od Zuzky Cedulovej, čiže odo mňa.

ATC set od Katky Jasenovcovej.

****

Som veľmi potešená, že hosťovanie na našom blogu tentokrát prijali dve veľmi talentované baby Majka z Poľska a Deniska z Česka.

Majka

Jej prácu si môžete pozrieť na jej blogu: maj1309.blogspot.sk

Majka má obrovskú fantáziu, a jej práce sú vždy dokonalé. Vie sa vyhrať na tých maličkých ATC kartičkách do posledného detailu. Veď posúďte sami, prezrite si jej tvorbu a kochajte sa.

***

Deniska

Jej prácu si môžete pozrieť na jej blogu: scrapholka.blogspot.sk

Jsem Denisa Gryczová hned od vedle. Mixed media je má celoživotní láska a podle toho vypadá moje pracovna i mé ruce. Stále zkouším nové a neobvyklé. Jako třeba dnes, a sice styl clean and simple, který mi sice není vlastní, ale někdy neuškodí sejít z vyšlapaného chodníčku a pustit se do neznáma. Budete překvapeni, kam až se dá zajít.

***

Ak ste sa teda rozhodli, že sa do tejto výmeny zapojíte, napíšte prosím komentár k tomuto článku. Je nutné uviesť aj počet výmien (1x, 2x, 3x) – to záleží od Vášho záujmu a od toho, koľko kartičiek v tejto sérii zhotovíte. Nepíšte do celkového počtu aj kartičku, ktorú si chcete nechať pre seba. Čiže ak chcete vytvoriť 2 kartičky a z toho počtu si jednu chcete ponechať, tak napíšte prosím ”mením 1x”. Na základe Vašich komentárov budú vytvorené výmenné páry. Tie sa navzájom oslovia e-mailom, príp. cez FB konto a vymenia si adresy kvôli následnému zaslaniu ATC. ATC výmena je dobrovoľná záležitosť, no ak ste sa rozhodli zúčastniť, vzájomne sa prosím rešpektujte, informujte sa o zaslaní a pristupujte k výmene seriózne. Mailovú adresu napíšte priamo do komentára. Môžete ju napísať vo formáte janko hraško zavináč gmail bodka com, ak nechcete písať priamy email. Do výmeny sa prihlasujte teda komentárom do 15.08.2017. Fotografie Vašich ATC zasielajte na e-mailovú adresu info@scrapper.sk najneskôr do 31.08.2016, k samostatnému článku budú Vaše práce vkladané priebežne spolu s výmennými pármi. Hlasovaním budú zvolení  výhercovia tejto témy. Ak nepošlete fotku včas, nebudete zaradený do hlasovania o top ATC. Vo výmene uvítame všetkých nadšencov ATC, z každého kúta sveta. V prípade akýchkoľvek otázok a taktiež prípadných nezrovnalostiach pri samotnej výmene nás neváhajte kontaktovať.

Výmenné páry

Elen – Deniska
Elen – Luba
Elen – Viera Gaborova
Deniska – Luba
Deniska – Viera Gaborova
Luba – Viera Gaborova
Jarila Stasakova – Monika
Jarila Stasakova – Ivuš
Jarila Stasakova – LuLuBee
Monika – Ivuš
Monika – LuLuBee
Ivuš – Katarina Hadvizdakova
Katarina Hadvizdakova – Iwona
Iwona – veverka.Hela
veverka.Hela – Katka J
Katka J – Anita
Anita – Zuzana
Zuzana – maj
Zuzana – Deniska

 Zadanie augustovej challenge 2017  znie:

PODMIENKY

Táto challenge sa bude tvoriť v štýle Bingo. Vyberiete si stĺpec, alebo riadok z nižšie uvedeného obrázku. Vytvoríte papierový výtvor, či už pohľadnicu, album, krabičku, zápisník, čokoľvek papierové / Glittle sú samozrejme glitre 🙂

Čítaj ďalej »