atc karticky a aprilova challenge

1. Apríl ja známy svojimi žartíkmi a práve som sa dozvedela, že aj medzinárodným dňom vtákom. Tento medzinárodný deň ma inšpiroval k zadaniu novej aprílovej challenge. Najprv si však prestavíme víťaza predošlej marcovej challenge, do ktorej ste prihlásili nádherné diela. Keby som mala vybrať sama nejaký výtvor, veru nevedela by som sa rozhodnúť. Našťastie to za mňa urobila náhoda. Čo získa šťastný výherca? Výtvor z Kristínkinej dielne, či výtvor špeciálne na zákazku v hodnote 15€ ( ďakujeme za sponzorstvo Kristínka).

A výhercom sa stáva:

Bez názvu 1

2. Jarka Pupalová

bez názvu 01

Blahoželáme :)

A nasleduje vyhlásenie novej súťaže.

April challenge 2014

Ako už bolo spomenuté vyššie, dnes sa bude challenge „točiť“ okolo vtáčikov. Použite na Váš 1 papierový výtvor vtáčika, ktorý bude mať do priestoru 1 krídlo. Teda vtáčik bude 3D. Tak ako je na obrázku pre inšpiráciu, ktorý som vytvorila vo svojej dielničke. Môžete to byť pohľadnica, zápisník, album, alebo scrapbookingová stránka.

bez názvu 02

Sponzor Aprílovej challenge 2014

Čo môže získať výherca?

mačka vo vreci

Ako sa zapojiť a ako vyhrať?

Pošlite jeden svoj výtvor na e-mail info@scrapper.sk

Výhercovia budú losovaný náhodným výberom.  Čas na prihlásenie máte do 30.4.2014. do 20:00

V tejto súťaži vyhráva jeden šikovný človiečik, ktorý splní zadanie pre tohto mesačnú súťaž.

Výtvory nájdete tu :

facebooková stránka 

http://www.scrapper.sk/april-challenge-2014/

Teším na Vaše projekty!

A teraz už sľúbované ATC kartičky z názvu tohoto článku. Čo sú to tie ATC kartičky?  ATC kartičky sú niečo ako hráčske kartičky, ale sú určené pre tvorivé osôbky. Majú rozmer  8,9×6,4cm. A to je jediná podmienka, ktorú musia tieto kartičky spĺňať. Potom je to už po dohode medzi obdarovanými. Väčšinou sa vytvorí skupina, určia si podmienky, počet kusov atď.  Kartičky sa môžu zdobiť čímkoľvek, môžete spájať techniky. Finálny výsledok tak môže dopadnúť úplne inak, ako ste mali v pláne. Tieto kartičky môžete zbierať, alebo ich použiť na tvorenie.

ATC kartičky sú neodmysliteľnú súčasťou scrapbookingové svetu. Preto prednedávnom vznikli aj kartičkami u nás v Scrapperovi. Do tohoto krásneho projektu sme sa zapojili siedmi zo scrapper teamu, ale keďže ja tvorím spolu s mojou tvorivou polovičkou, vytvorili sme spoločnú kartičku. Bolo potrebné vytvoriť 6 kartičiek, lebo 6 kartičiek sa nám vráti. Téma, na ktorej sme sa dohodli s dievčatami bola Závislosť. Ponúkam Vám návod, akú kartičku sme vytvorili v našej dielni. V budúcom článku uvidíte kartičky aj ostatných dievčat pre inšpiráciu.

Na výrobu našich kartičiek budeme potrebovať krásne metalické akrylové farby, razítkovaciu farbu v spreji Spritzing 2oz v modrom a zelenom odtieni, razítkovacie podušky, štetec, dvojfarebný motúzik, kruhovú vyrezávačku, gumenné razítko, akrylový blok, 3D penové štvorčeky + to čo nieje fotke, lebo sme potom už improvizovali, podľa toho čo nám prišlo pod ruky, konkrétne výkres, vyrezávací stroj Xpress, embossingovú kapsičku.

DSCF2830

Keďže si väčšinu ozdôbok vyrábame vlastnoručne ( je to tak väčšia zábava), tak sme si na Xpresse vyembossovali výkres, veľkou A4 šablónou. Na fotke môžete vidieť, že ľavá časť papieru je modrá a práva časť je ešte stále biela. Na vystúply motív na papieri, sme poobtláčali modrú metalickú razítkovaciu podušku, aby vynikol embossovaný motív.

DSCF2834

Aby sme papieru dodali šmrnc a jedinečnosť, teda jedinečný neopakovateľný nádych a vzor, nastriekali sme skúšobne na papier razítkovaciu farbu v spreji. Prečo skúšobne? Farbu sa musí pred použitím vždy pretrepať a niekedy sa môže stať, že vyjde naraz viacej farby, ako ste mali v pláne použiť.

DSCF2836

Keď je všetko v poriadku a farba strieka tak ako má, môžeme celý papier na niektorých miestach nastriekať. Samozrejme môže sa nastriekať celý povrch, ale my sme chceli dvojfarebnú kombináciu, preto je farba len na niektorých miestach. Pri striekaní sme si okolie pracovnej plochy zakryli, aby sme si neumazali celý stôl.

DSCF2841

Takto vyzerá dvojfarebná kombinácia, modrou sme nastriekali kruhy, aby bol papier rôznorodejší.

DSCF2844

Keď papier uschol, narezali sme ho pomocou rezačky na papier, na požadovanú veľkosť ATC kartičiek.

DSCF2849

Na zadnú stranu sme napísali údaje, ktoré sa väčšinou píšu a to : meno, kontakt, téma a dátum výroby.

DSCF2879

Po výrobe základu kartičky nasledovala zdobiaca časť. Cling, gumeným razítkom, pripevnenom na akrylovom bloku sme si na zvyšok výkresu urobili 6 potlačí rámikov. V tejto fáze sme ešte stále netušili ako budú finálne kartičky vyzerať.

DSCF2853

Následne sme potlač vystrihli nožnicami, gélovým perom napísali názov našej závislosti a to farby. Prečo farby? lebo sa radi obklopujeme farbami a nevedeli by sme si bez nich predstaviť náš život. Následne sme stred kartičky vyfarbili metalickou akrylovou farbou a okraj sme vyfarbili akvarelovými fixkami.

DSCF2855

Pomocou kruhovej vyrezávačky sme vyrezali kruh z výkresu. Následne sme kruh položili na metalickú modrú razítkovaciu podušku. Prstami sme jemne popritláčali papierový kruh.

DSCF2864

Následne sme si odstrihli motúzik a skúšali sme ho skrútiť všetkými možnými smermi a viacerými oblúčikmi, nakoniec nás zaujala mašličková klasika.

DSCF2867

Keď nám kruh namočený v poduške vyschol, tak sme na spodnú časť nalepili 3D penovú obojstrannú lepiacu pásku. Túto lepiacu pásku sme nalepili aj na kartičku s textom „Farby“.

DSCF2870

Pri pohľade na kartičky to nebolo ešte stále ono, tak sme okraje kartičiek nafarbili razítkovacou poduškou. Na vrch modrého kruhu umiestnili ďalší kruh, na ktorom je upevnená kovová priechodka a na kartičku Farby sme dali ešte dve bodky tekutých periel v modrom odtieni.

DSCF2881

A takto vyzerajú kartičky nachystané pre všetky dievčatá.

DSCF2883

Ďakujeme za pozornosť.

Ľubka

Comments
One Response to “atc karticky a aprilova challenge”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] v poradí piatou témou spojenou s tvorbou a výmenou ATC. Čo sú to tie ATC, sa dočítate TU (klikni). Téma má názov *Numbers & Letters* a  ponúka doslova nekonečné spektrum alternatív. […]Napíš nám komentár


3 + = desať