Ako vypestovat hortenziu na papieri

Leto pomaly končí a s ním prichádza pre mňa obľúbené ročné obdobie, plné listov. Napriek tomu je môj dnešný článok plný kvietkov, lebo napokon, pri tvorení ich asi nikdy nie je dosť. A keď hovorím plný, tak naozaj plný, pretože mám pre vás návod, ako si vytvoriť ozdobu – kvietok hortenzie.  A samozrejme ukážku, ako napríklad takýto kvietok využiť.

1

 

Čo budeme potrebovať?

Na samotnú hortenziu nám postačí:

–          jeden farebný tvrdý výkres

–          raznica kvietku

–           nožnice

–          penová obostranná páska

–           lepidlo/tavná pištoľ

–          Pinzeta

A na prianie? Čo príde pod ruku 🙂 Ja som použila veci na tvorenie z MaterialPreTvorilky.sk , živicové nálepky, predvystrihnuté papierové výrezy a taktiež drevené výrezy.

2

Prvým krokom sú kruhy. Potrebujeme ich spolu 5 v rôznych veľkostiach a rovnakej farby. Samotné rozmery sú ľubovolné, záleží na tom, ako sa chystáte ozdobu použiť. Môj najväčší kruh má priemer 7,5 cm, ostatné sú od oka o čosi menšie.

3

Na štyri menšie kruhy nalepíme kúsky obojstrannej pásky.  Tie na seba následne nalepíme, od najväčšieho po najmenší.

4

5

6

Týmto máme základ, na ktorom hortenzia vznikne. Teraz už prichádzajú do hry samotné kvietky a bude ich potrebných naozaj veľa. Hortenzia je kvietok o štyroch okvetných lístkoch, ale ak nemáte takú raznicu, určite to pôjde aj s inými kvietkami. Vyrazíme si teda dostatok kvietkov, bude ich treba naozaj dosť. (viac ako je na fotke, vtedy som tiež mala naivnú predstavu že to bude stačiť a potom ešte niekoľko krát takto „zbierala“ kvietky z raznice 🙂 )

7

8

Kvietky trochu poohýbame, ak nemáte potrebné pomôcky na to určené, môžete si pomôcť ako ja. S obyčajnou pentelkou, účel splnila.

9

Máme podklad, máme kvietky, môžeme sa pustiť do lepenia. Ja som využila tavné lepidlo (ale určite by stačilo aj nejaké dobré tekuté lepidlo), nanášala som si ho na malé kúsky alebo na kvietky a pomocou pinzety ukladala od horného kruhu po spodný.

10

11

Po tejto trochu mravenčej práci máme hortenziu hotovú. A je krásne 3D.

12

13

    Ostáva ju už len použiť na nejakom projekte. Moja našla svoje miesto na fialovom prianí 13,5 x 13,5 cm, podklad tvoril rovnako fialový výkres aký bol využitý na hortenziu. Na fialovú štvrtku som uložila vallum, na ktoré som horúcim embosingom naniesla nepravidelný vzor.

14

Nakoniec už len stačí dozdobiť, ja som k hortenzii doplnila výrezy lístkov, buttonku, twine špagátik, využila veľký výrez motýľa z lepenky a nesmel chýbať nejaký text, ten môj je z veselej sady od Roald Dahl.

   A tu je pár fotiek výsledného priania.

15

16

17

19

Prajem príjemné pestovanie hortenzie na papieri.

podpis Ivka

Comments
3 komentáre to “Ako vypestovat hortenziu na papieri”
 1. Yka píše:

  Ďakujem veľmi pekne 🙂

 2. Nada píše:

  Kraaaasny projekt, skvela inspiracia, dakujem 🙂
  N.

 3. MakaArt píše:

  Krásna a skvelá inšpirácia!!

Napíš nám komentár


8 − = päť