Aka je Lubka v sukromi a co velke chysta pre Tvorilky?

Aká je Ľubka v súkromí a čo veľké chystá pre Tvorilky?

Ľubica Dupejová je zakladateľkou prvého slovenského e-shopu so zameraním na scrapbooking materialpretvorilky.sk a partnerského projektu scrapper.sk venovaného návodom a súťažiam.

Ľubka, ako si sa dostala ku scrapbookingu?

Tvorila som vždy odkedy sa pamätám, kreativitu máme v rodine. Všetky ženy z maminej strany sú tvorivé osoby a každá tvorí niečo iné. Z otcovej strany máme šikovných maliarov. Ja som zdedila niečo z oboch strán. Milujem šuchot papiera a to, že sa dokáže premeniť na niečo výnimočné. Už ako malá som si odkladala rôzne ústrižky, pamiatky na významné udalosti a tie som potom lepila do zošitov, albumov a kreslila som do nich. Neskôr som zistila, že táto moja záľuba má aj meno – scrapbooking. Toľko materiálu, toľko možností – úplne ma to očarovalo. U nás sa však v tom čase nedalo kúpiť nič špeciálne okrem vyrezávačiek, takže som musela objednávať zo zahraničia.

V čase, keď som premýšľala nad budúcnosťou, pohrávala som sa i s myšlienkou otvoriť si kaviareň. Zvíťazila však moja srdcovka a teraz robím to, čo ma vždy bavilo najviac a som rada, že sa o scrapbooking môžem podeliť aj s ostatnými. Neodradili ma pesimistické reči tvrdiace, že neznáma technika na Slovensku nebude mať úspech, ani to, že kvôli chorobe podnikanie nezvládnem. Mňa nezastaví nič, ani múr. Jednoducho ho obídem alebo preskočím 🙂

 Svoj e-shop si otvorila 1.3.2011. Ako jediný v tom čase ponúkal okrem papierov a razítok aj stužky, nálepky, ozdôbky, rôzne médiá, embossingové prášky a desiatky iných vecí na tvorenie. Aký je Tvoj sortiment dnes, posunul sa e-shop niekam ďalej?

Ponúkaný sortiment sme rozhodne rozšírili, veď na začiatku som mala jednu debničku materiálu pod posteľou a teraz mám plný ateliér rôznorodých potrieb na mnohé techniky tvorenia. Moja vďaka za to patrí mojim zákazníkom, z ktorých sa s mnohými poznám – či už osobne, alebo aspoň cez internet.

Teší ma tiež, že sme sa dostali do povedomia a na rôznych akciách nás ľudia spoznávajú – „Vy ste tie Tvorilky, však?“ Máme si čo povedať, nájdeme hneď spoločnú tému, pretože sme naladení na jednu vlnu. Tvorenie ľudí spája.

Svojich zákazníkov počúvam aj pri výbere sortimentu. Chýbajú niekomu scrapbookové papiere na kusy? Stačí povedať, práve naskladňujem 300 nových druhov. (o: Pokiaľ ide o výrobcov, preferujem európskych. Sú úžasní a určite sa vyrovnajú Američanom. A aspoň nemusia dovážať z veľkej diaľky, čo sa odrazí na cene a tá je pre každého kupujúceho dôležitá. A keďže aj ja tvorím, mnohé veci môžem odporučiť na základe vlastných skúseností.

Prezradíš nám, s čím najradšej tvoríš? Farby, materiály, techniky?

Ja osobne zbožňujem tvoriť v tmavých farbách, štýl gothic a veľmi rada by som používala techniku mixed media. Ale väčšinou mi pri tvorbe z toho vznikne niečo ružové 🙂

Inokedy mám zas radostné a svetlé obdobie, vtedy vznikajú pod mojimi rukami pestrafarebnosti, kombinujem veci, ktoré na prvý pohľad k sebe vôbec nepatria. Vyhranenú techniku nemám, no najradšej tvorím s gombíkmi, kvetinami, motýľmi, vtáčikmi. Celkovo motív prírody (o: Milujem tvoriť albumy, záložky a maľovať potlače razítok.

Ktoré produkty Ťa v ostatnom čase zaujali?

Mojimi miláčikmi sú časopis Creativity od Docrafts a výhodné tašky s aktuálnymi kolekciami, tiež od Docrafts. Za zmienku určite stoja aj kartičky na Project Life od Family Portraits s kvetinovým motívom, tieto. No nie sú úžasné? 🙂 Nájdete ich TU.

Bez ktorej pomôcky sa pri tvorení nezaobídeš a prečo?

Toto určite vieš aj Ty, je to aj Tvoja pomôcka number one – Xpress predsa! A hneď v tesnom závese je samoliečiteľná ochranná podložka na stôl.

Akú zaujímavosť nám prezradíš o svojom e-shope?

Snáď to, že dbám o životné prostredie a preto sa snažím využiť obálky, ktoré vznikli recyklovaním, či krabice, ktoré už boli použité. Dávam im druhú šancu, aby ešte poslúžili. Ako výplň používam letáky.

Časom sa Ľubkino pôsobenie rozšírilo okrem e-shopu aj na stránku www.scrapper.sk, kde pridáva so svojim tímom inšpiratívne články, zaujímavé postupy a súťaže s hodnotnými výhrami. V Dizajn tíme momentálne pôsobí šesť pomocníčok, ktoré sme vyspovedali, ako sa s Ľubkou vlastne dali dokopy, ich prvý kontakt..

Evka Potreba niečo tvoriť vo mne bola od malička. Prvé pohľadnice som začala robiť ešte na základnej škole, všetko, čo sa mi páčilo, som vystrihovala a lepila dokopy. Pred pár rokmi som dostala jednu šatovú pohľadnicu a tak sa mi to zapáčilo, že som si našla vlastný spôsob a začala som ich robiť sama. Moje prvé scrapbookové papiere som si kúpila u Ľubky a ani som ich nechcela použiť, tak sa mi páčili. A papiere zbožňujem dodnes, nikdy ich nemám dosť 🙂

Ivka – Ľubku som spoznala vďaka Sashe, kde ešte nejako pred 5 rokmi robila pár tvorivých súťaží. Vtedy som o jej obchodíku, ani že niečo také na Slovensku je, nevedela a celá natešená sa zapojila a dostala sa tak i k obchodíku i k zoznámeniu s Ľubkou.

Jarka Kamarátka zdieľala scrap súťaž na facebooku, začala som si teda o tejto technike hľadať informácie. Na scrapper blogu akurát začínali súťaže so zaujímavou odmenou, tak som sa chcela zapojiť, i keď vtedy som skôr šila. Ako prvé bolo treba vyrobiť niečo, kde použijeme mašličku, na ktorú dali návod. Chcela som ju dať okolo krku ušitému mackovi, no potom mi napadlo, že by to asi malo byť na papierovom výtvore. Dobre som urobila, dokonca to neskôr aj doplnili do pravidiel 😀 Zapojila som sa aj do ďalších výziev a chytilo ma to. Zistila som, z ktorého e-shopu dáva ceny scrapper, tak reku omrknem… a už sa nedalo odolať. Ľubka má skvelý prístup, poradila, pomohla… A potom sme si začali písať častejšie a častejšie, o všeličom 😀

Judka Hľadala som obrysové nálepky na jednom fóre a nejaká lubimta5555 mi odporučila stránku www.materialpretvorilky.sk. Pozrela som, výber veľký, ceny nízke – nebude tam nejaký háčik? Tak som sa jej spýtala, či má tú stránku overenú, či už z nej niečo kupovala 🙂 A to Ľubka pod tým nickom.. trapas 🙂

Majka – Ľubku som spoznala pred necelými 3 rokmi, kedy som si náhodne v jej Sashe-obchodíku objednala moje prvé raznice. Používam ich dodnes…

Miška – Ku scrapbookingu som sa dostala už niekedy na vysokej škole, keď som vyrábala pohľadnice, najmä pre rodinu na sviatky veľkonočné, vianočné, narodeniny či meniny, ani som nevedela, že to má aj názov 🙂 A s Ľubkou som sa spoznala keď som už začala vyrábať aj na predaj a keď som niečo potrebovala, tak som ju vždy oslovila, poradila sa s ňou, vždy mi pomohla.

Počas piatich rokov sa udialo veľa. Vznikol Scrapper, vytvoril sa Dizajn tím. Prerábka stránky e-shopu priniesla zlepšenie aj pre mobilné aplikácie a krásne veci sa tak stali ešte dostupnejšími pre viac ľudí. Prezraď nám, čo ešte plánuješ do budúcnosti, na čo sa môžeme tešiť?

Môžete očakávať nové značky produktov, kvantá materiálu (v tejto chvíli je to tuším už viac ako tona!!), nejaké to výhradné zastúpenie a rôzne iné prekvapenia. Čaká nás skutočne krásne obdobie.

Ale to najlepšie je, že sa sťahujeme! Mierime do Bratislavy a otvárame nový obchod! Krásne priestory plné úžasného tvorivého materiálu, relax zóna, spoločné kreovanie a nezabudli sme ani na detičky! Viac informácií už čoskoro, sledujte náš facebook klikni TU.

Už sa nevieme dočkať, držíme palce, nech sa darí 🙂

Malý foto-bonus od autorky článku – ako poznám Ľubku ja 🙂

Pravdaže v prvom rade ako veľmi kreatívnu osobu…

01

Veľmi hravú 🙂 A dosť presvedčivú, keď sa mi snažila dieťa nahovoriť na maratón 🙂

02

Ľúbi havkov, i všetky zvieratká a prírodu. Som rada, že som ju mohla spoznať.

03

podpis Judka

Comments
2 komentáre to “Aka je Lubka v sukromi a co velke chysta pre Tvorilky?”
  1. Zuzana píše:

    ja sa tesim uplne najviac….len neviem ci sa aj moja penazenka tak tesi :))))) drzim palce tu v BA aby sa darilo a tesim sa aj na vsetky tie novinky a hlavne sa tesim na zajtra lebo mi pride Xpress : ))) Ľubka, dikes za všetko!

Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. www.scrapper.sk píše:

    […] je to tu! Ako sme avízovali pred týždňom v článku od Juditky klikni TU., otvárame prvý čisto scrapbookový obchod na Slovensku!! Posledné objednávky zo Žiliny […]Napíš nám komentár


6 − = nula